• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Realizujemy zadania Budżetu Obywatelskiego 2019

Realizujemy zadania Budżetu Obywatelskiego 2019

Aktualności 16 Kwietnia 2019

Infrastruktura rekreacyjna w Bieruniu rozwija się systematycznie, a to za sprawą wyborów dokonywanych przez mieszkańców miasta. Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpił do realizacji kolejnych zadań Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. 

 

W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znalazło się kilka zadań dotyczących poprawy warunków do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mowa m.in. o bulodromach, boiskach, placach zabaw i siłowni zewnętrznej. Pamiętajmy, że wykonywane w tym zakresie zadania, wybrane zostały do realizacji większością głosów mieszkańców Bierunia.

 

 

BULODROMY NA OSIEDLU GRANITOWA

Realizowany projekt zakłada powstanie: trzech boisk do Pentaque o wymiarach 4x15 metrów wraz z tablicami wyników, a taże montaż czterech ławek oraz dwóch stołów. Pojawią się też elementy zieleni. Czytaj więcej - KLIKNIJ.

Bulodromy powstają w pobliżu Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, w sąsiedztwie wybudowanego w zeszłym roku parkingu samochodowego. Koszt inwestycji to około 30 000 zł.

Dowiedz się więcej na temat projektów Budżetu Obywatelskiego 2019 - KLIKNIJ.

 

 

 PLAC ZABAW I SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA NA ULICY RĘDZINNEJ

Projekt zakłada uporządkowanie jednego z najstarszych w mieście placu zabaw i doposażenie go w dodatkowe urządzenia. Czytaj więcej - KLIKNIJ.

W ramach zadania teren został ogrodzony, uporządkowany i wyrównany (zasiano trawę i wykonano prace pielęgnacyjne drzew). W najbliższych dniach rozpocznie się montaż piaskownicy oraz urządzeń do ćwiczeń Street Workout. Docelowo zagospodarowana zostanie także zieleń w pobliżu placu. Koszt inwestycji to niecałe 30 000 zł.

Dowiedz się więcej na temat projektów Budżetu Obywatelskiego 2019 - KLIKNIJ.

 

 

PLAC ZABAW I BOISKO NA ULICY SOLIDARNOŚCI

Ponadto rewitalizacji poddany będzie kompleks sportowo - rekreacyjny znajdujący się przy ulicy Solidarności. W bieżącym tygodniu trwa przygotowanie placu pod realizację inwestycji - zdemontowane zostały kosze do koszykówki, słupy do siatkówki oraz łapacz. Wkrótce położona zostanie nowa nawierzchnia, zamontowane zostaną nowe elementy infrastruktury sportowej. Wokół placu pojawi się ogrodzenie.

 

Podobne wiadomości:

do góry