Strona główna/Aktualności/Budujemy bulodromy na osiedlu Granitowa

Budujemy bulodromy na osiedlu Granitowa

Aktualności 13 Kwietnia 2019

Na osiedlu Granitowa codziennie od porannych godzin pracują koparki, wywrotki, traktory i walce. Powód? Trwa budowa trzech boisk do Pentaque, czyli tzw. gry w bule.

Zadanie to wykonywane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia 2019. Wybrane do realizacji zostało oczywiście większością głosów naszych mieszkańców. Więcej na temat zwycięskich w poprzedniej edycji BO projektów przeczytać można TUTAJ.

 

 

Realizowany projekt zakłada powstanie: trzech boisk o wymiarach 4x15 metrów wraz z tablicami wyników, a taże montaż czterech ławek oraz dwóch stołów. Pojawią się też elementy zieleni. Boiska dostępne oczywiście będą dla wszystkich mieszkańców miasta. Dowiedz się więcej - KLIKNIJ.

 

 

 

 

Warto podkreślić, że gra w bule jest bardzo popularna w naszym mieście. Propagatorem tej dyscypliny sportu jest stowarzyszenie Wspólna Europa (KLIKNIJ TUTAJ, by dowiedzieć się więcej). Mieszkańcy Bierunia mają możliwość regularnie brać udział w turniejach Pentaque organizowanych na terenie naszego miasta, najczęściej na bulodromie znajdującym się przy Łysinie. 

W tym roku sezon Pentaque otwarty został 6 kwietnia Amatorskimi Mistrzostwami Miasta o Puchar Burmistrza Bierunia. Zapowiedzi kolejnych imprez szukajcie Państwo na fanpage'ach Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz stowarzyszenia Wspólna Europa.

Podobne wiadomości:

do góry