• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Poprawiamy bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Poprawiamy bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Aktualności 16 Kwietnia 2019

W kwietniu na bieruńskich drogach zabudowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. We wskazanych przez mieszkańcach miejscach pojawiły się progi zwalniające oraz lustra drogowe.

 

Na ulicach:

 

  • Majowej,
  • Bazaltowej,
  • Wiślanej

zamontowano progi zwalniające, które stosuje się w przypadku konieczności ograniczenia prędkości pojazdów w określonym miejscu, a szczególnie, gdy stosowanie innych środków poprawy bezpieczeństwa nie przynosi oczekiwanych efektów.

 

 

 

Chociaż kierowcy często narzekają na progi prędkościowe, to jednak rozwiązanie to niewątpliwie poprawia bezpieczeństwo na drodze. Służby dbające o bezpieczeństwo publiczne za wszelką cenę starają się uzmysłowić kierowcom, jak istotne jest przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznej jazdy. Znaki drogowe, stosowne ograniczenia prędkości, mandaty pieniężne adekwatne do przewinień, a nawet pozbawienie kierowcy uprawnień do prowadzenia pojazdu niestety nie są wystarczające. Wciąż jest ogromny odsetek osób, które jeżdżąc na drogach łamią prawo i narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. Kiedy kierowca uzyska prędkość wyższą niż zalecana, nie ma możliwości wyhamowania. Prowadzi to do kolizji, które nie rzadko kończą się tragicznie. Stosowanie progów zwalniających zmusza kierowcę do zastosowania się do narzuconych reguł.

 

 

 

Natomiast na skrzyżowaniach dróg:

  • ulicy ks. Macierzyńskiego z ulicą Andrzeja,
  • ulicy Krakowskiej z ulicą ks. Macierzyńskiego, 
  • ulicy Bojszowskiej z ulicą Szlaku Solnego,
  • ulicy Bojszowskiej z ulicą Kolejową

umieszczono lustra drogowe, które mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo poprzez eliminację martwych punktów w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona.

 

 

Przy ograniczonej widoczności na skrzyżowaniach kierowcom pomagać powinny lustra drogowe,które umożliwiają sprawdzenie określonego obszaru pod względem obecności innych pojazdów. Lustra takie umożliwiają również ocenę prędkości i odległości zbliżającego się pojazdu. 

 

 

 

Mamy nadzieję, że zamontowanie powyższych urządzeń w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w naszym mieście.

Podobne wiadomości:

do góry