• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Przypomnienie: Od 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”

Przypomnienie: Od 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”

Aktualności 14 Grudnia 2021

Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel - w ramach programu „Czyste Powietrze” - będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku.

Oznacza to, że koszt będzie kwalifikowany pod warunkiem:

  • złożenia wniosku o dofinansowanie obejmującego swoim zakresem ten koszt,
  • oraz zakupu i montażu kotła na węgiel do 31 grudnia 2021 r. (konieczne jest wystawienie faktury lub równoważnego dokumentu księgowego z datą do 31 grudnia 2021 r.).

Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już można składać wniosków o dotacje na kotły węglowe.

17 dni - dokładnie tyle czasu jeszcze zostało na wymianę kotłów bezklasowych lub starszych niż 10 lat od daty ich produkcji (według stanu na dzień 1 września 2017 r.). Przypominamy, że na mocy Uchwały antysmogowej województwa śląskiego, używanie po 31 grudnia (a więc od 1 stycznia 2022 roku) takich kotłów jest niezgodne z prawem!

 17 dni

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Co należy zrobić w przypadku, gdy nadal jesteśmy użytkownikami kotłów, które niezwłocznie muszą być wymienione?

 

  • Po pierwsze, warto skorzystać z rządowego programu CZYSTE POWIETRZE.

Przypomnijmy, że Miasto Bieruń jest partnerem tego programu, a w Urzędzie Miejskim funkcjonuje punkt terenowy programu. Dobra wiadomość! W tym roku wniosek o dofinansowanie wymiany źródła ciepła lub realizacji w swoim domu innych inwestycji ekologicznych złożyło już w naszym punkcie ponad 300 osób. Ponad 150 osób zakończyło już realizację inwestycji dofinansowanych z programu CZYSTE POWIETRZE.

Więcej na temat programu CZYSTE POWIETRZE przeczytacie klikając TUTAJ.

 

grafika

 

  • X i XI etap gminnego „Programu ograniczenia emisji na terenie miasta Bierunia”

Przypominamy, że w Bieruniu funkcjonuje również gminny Program ograniczania emisji . W roku 2021 (X edycja) skorzystało z niego 165 osób. Dodatkowo, z tzw. awaryjnego programu wymiany piecy (będącego odpowiedzią na nagłe potrzeby zakupu nowego źródła ciepła w domach) skorzystało kilkunastu mieszkańców.

Podkreślmy, że ruszył już nabór wniosków do  XI edycji Programu ograniczania emisji. Chcesz wymienić źródło ciepła w przyszłym roku? Złóż wniosek! Przyjmujemy je od 1 do 31 grudnia 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bieruniu (Wniosek należy złożyć w kancelarii urzędu. Pobrać go można poniżej).

Więcej na temat naboru wniosków w XI edycji Programu Ograniczenia Emisji przeczytacie klikajac TUTAJ

 

kotły

Szczegóły dotyczące wszystkich programów wymiany źródeł ciepła realizowanych w Bieruniu uzyskacie Państwo pod numerami telefonu 32 708 09 85 lub 32 708 09 86.

Podobne wiadomości:

do góry