• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Praca w Polsce dla obywateli Ukrainy

Praca w Polsce dla obywateli Ukrainy

Aktualności 5 Września 2022

W Bieruniu, jak w wielu miastach Polski, od czasu agresji Rosji na Ukrainę, przebywa wielu uchodźców. Jak dotąd, w całej Polsce co najmniej 260 tys. z nich podjęło pracę. Część obywateli Ukrainy napotyka jednak na różnego rodzaju trudności w jej znalezieniu (np. bariera językowa, obawa przed oszustwami etc.). Aby wyjść im naprzeciw, Rząd RP przygotował specjalny system teleinformatyczny.

Praca w PolsceOd 24 lutego, czyli dnia agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło blisko 4,5 mln uchodźców z Ukrainy. Ponad 1,2 miliona z nich uzyskało już polski numer PESEL (z czego ok. 50% stanowią osoby w wieku produkcyjnym) co może świadczyć o chęci tych osób aby pozostać na dłużej w naszym kraju. Jak dotąd co najmniej 260 tys. osób podjęło pracę w Polsce. Część obywateli Ukrainy napotyka jednak na różnego rodzaju trudności w jej znalezieniu (np. bariera językowa, obawa przed oszustwami etc.)


Rząd RP przygotował system teleinformatyczny, który ułatwi nawiązywanie kontaktów między pracodawcami a poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy - to bezpieczny i wygodny portal pracawpolsce.gov.pl.


Portal pracawpolsce.gov.pl to: 

  • prosta procedura
  • niewymagane CV
  • serwis dostępny w kilku językach
  • dopasowane oferty pracy
  • wsparcie merytoryczne
  • bezpieczeństwo użytkowników (domena gov.pl) 

W Bieruniu przebywa obecnie około 400 osób - uchodźców z Ukrainy. Przypominamy, że aktualne informacje, które moga być przydatne dla osób poszukujących pracy lub pragnących załatwić inne sprawy związane z pobytem w Polsce, publikujemy w specjalnej zakładce na naszej stronei internetowej: BIERUŃ DLA UKRAINY.

 

Bieruń dla Ukrainy

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Praca w Polsce - informator 1.54MB Plik: Praca w Polsce - informator

Podobne wiadomości:

do góry