• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Powstaje nowa droga rowerowa. Uwaga! Zmiana organizacji ruchu!

Powstaje nowa droga rowerowa. Uwaga! Zmiana organizacji ruchu!

Aktualności 21 Czerwca 2021

Rusza realizacja kolejnego zadania związanego z powstaniem sieci dróg rowerowych w ramach projektu znanego pod nazwą CENTRUM PRZESIADKOWE etap II. Wydzielona zostanie droga rowerowa z jezdni ulicy Krakowskiej, która połączona zostanie z drogą rowerową wzdłuż ulicy Barańcowej (a z dworcem autobusowym z drugiej strony). W związku z planowanymi pracami wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu, która szczegółowo opisana jest na załączonych mapkach. Drodzy Kierowcy! Zachowajcie ostrożność!

 

rowerW Bieruniu powstaje sieć dróg rowerowych

 

Przypomnijmy, że szeroko zakrojony projekt pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap II” zakłada modernizację infrastruktury wokół dworca autobudowego w Bieruniu Starym oraz utworzenie 3,4 kilometra infrastruktury rowerowej, a w tym: dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych oraz wyznaczonych oznakowaniem poziomym tras rowerowych na jezdniach.

Jakie inwestycje rowerowe zostaną w tym roku zrealizowane?

  • Wydzielenie drogi rowerowej z jezdni ulicy Krakowskiej wraz z połączeniem jej z drogą rowerową wzdłuż ulicy Barańcowej (a z dworcem autobusowym z drugiej strony).
  • Budowa ciągu pieszo - rowerowego (oraz oświetlenia) na drugiej części Grobli i połączenie jej z istniejącą drogą rowerową wzdłuż ulicy Wylotowej
  • Przedłużenie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Chemików (od miejsca, gdzie powiatowa droga rowerowa się kończy) do ulicy Turyńskiej i skomunikowanie jej z ulicą Ekonomiczną.
  • Budowa drogi rowerowej łączącej ulicę Marcina (gdzie powstała nowa ściażka rowerowa, przy okazji remontu ulicy Łysinowej i Marcina - KLIKNIJ TUTAJ) z ulicą Licealną (do wybudowanego w 2018 roku parkingu - KLIKNIJ TUTAJ).
  •  Budowa ciągu pieszo - rowerowego od kładki na rzece Mlecznej do ulicy Kopcowej, a dalej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Kopcowej - aż do połączenia z dworcem autobusowym.
  •  Przedłużenie wybudowanej w 2019 roku równolegle do ulicy Turystycznej drogi rowerowej oraz chodnika wzdłuż ulicy Św. Kingi (w stronę Starostwa Powiatowego) i dalej  - od ulicy Św. Kingi aż do ulicy Zarzyny. (KLIKNIJ TUTAJ)
  •  Zrealizowanych zostanie też wiele mniejszych zadań, o których informować będziemy na bieżąco. Powstanie między innymi 9 punktów monitoringu.

 

Uwaga

 

Uwaga! W związku z planowanymi pracami wzdłuż ulicy Krakowskiej nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego. Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej mapkami. Przepraszamy za utrudnienia. Pamiętajcie, że budujemy dla Was!

Kategoria: powiązane pliki [4]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.1. 2.1MB Plik: 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.1.
pdf 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.2 2.16MB Plik: 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.2
pdf 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.3 854.83KB Plik: 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.3
pdf 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.4 823.84KB Plik: 4. Odcinek IV_Krakowska_cz.4

Podobne wiadomości:

do góry