• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Podpisano umowę na zaprojektowanie ul. Powstańców Śląskich - łącznika pomiędzy ul. Bohaterów Westerplatte i Skowronków

Podpisano umowę na zaprojektowanie ul. Powstańców Śląskich - łącznika pomiędzy ul. Bohaterów Westerplatte i Skowronków

Aktualności 7 Czerwca 2024

To zadanie niezwykle ważne dla mieszkańców tej części miasta! Przedłużenie ulicy Powstańców Śląskich i utworzenie w ten sposób połączenia ulic Bohaterów Westerplatte (jednokierunkowej) i Skowronków znacząco poprawi komunikację w dzielnicy Czarnuchowice. 6 czerwca Burmistrz Miasta Bierunia - Sebastian Macioł podpisał z firmą GOMAX Anna Gołuchowska z siedzibą w Imielinie umowę na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: "Budowa ul. Powstańców Śląskich - połączenia ulic Bohaterów Westerplatte i Skowronków".

 

umowa

 

  • Wartość zadania: 139 752,60 zł.
  • Termin wykonania dokumentacji: 9 miesięcy od podpisania umowy - 6 marca 2025 r.
  • Projektant: firma GOMAX Anna Gołuchowska z siedzibą w Imielinie

 

Po opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy ulicy Powstańców Śląskich w Czarnuchowicach możliwe będzie staranie się o realizację prac budowlanych. Miasto Bieruń planuje w najbliższych latach zrealizować inwestycję.

 

 

mapkaNa mapce zaznaczono projektowany łącznik dróg - ul. Bohaterów Westerplatte i Skowronków

 

Warto przypomnieć, że w trakcie realizacji jest właśnie inne zadanie, którego inwestorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński - gruntowna przebudowa ulicy Bohaterów Westerplatte. Finisz prac planowany jest na wrzesień tego roku.

Chodzi o odcinek o długości ponad 550 metrów, który zyska - poza nową nawierzchnię jezdni - także ciąg pieszo-rowerwy i odwodnienie. Na inwestycję tą Powiat pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

  • Wykonawcą robót budowlanych jest INFRAX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bojszowach.
  • Całkowita wartość zadania wynosi 1 254 303,98 zł.
  • Zadanie realizowane w ramach ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, wartość dofinansowania: 1 143 197,69 zł.

 

 

bohaterów                          ul.Bohaterów Westerplatte, która przechodzi przebudowę realizowaną przez Powiat Bieruńsko-Lędziński

 

 

Czytaj również:

 

bohaterów                      Miasto Bieruń projektuje łacznik drogi powiatowej ul. Bohaterów Westerplatte (widocznej na zdjęciu) z ul. Skowronków

 

 

Podobne wiadomości:

do góry