• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Inwestycje w Czarnuchowicach

Inwestycje w Czarnuchowicach

Aktualności 1 Marca 2024

Ku końcowi zmierza budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Mielęckiego w Czarnuchowicach, której inwestorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński. Miasto Bieruń w najbliższych tygodniach wymieni natomiast oświetlenie ulicze wzdłuż tej drogi na nowoczesne, energooszczędne, wykonane w technologii LED. W marcu ruszy najpewniej przebudowa ulicy Bohaterów Westerplatte, która także jest drogą powiatową, natomiast Miasto Bieruń przymierza się do zlecenia opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę sąsiadujących z nią dróg.

O planach inwestycyjnych Powiatu i Miasta w Czarnuchowicach na poniższym filmie opowiadają: Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia, Bernard Bednorz - Starosta Bieruńsko-Lędziński i Łukasz Odelga - członek Zarządu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. KLIKNIJ I ZOBACZ FILM.

 

                                                                      

 

Wzdłuż ulicy Mielęckiego w Czarnuchowicach powstała ścieżka rowerowa o długości prawie dwóch kilometrów i szerokości 3 metrów. Powiat Bieruńsko-Lędziński otrzymał na realizację tego zadania blisko 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD.

Roboty w ramach tej inwestycji polegały na:

  • przebudowie pobocza i budowie ciągu pieszo-rowerowego z betonu asfaltowego,
  • przebudowie nawierzchni drogi na odcinku 184 m,
  • przebudowie istniejącej kanalizacji deszczowej,
  • wykonaniu zjazdów indywidualnych zlokalizowanych w pasie drogowym,
  • wykonaniu pobocza gruntowego,
  • odtworzeniu istniejących rowów oraz skarp,
  • wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego.

Długość ścieżki rowerowej wynosi 1871 metrów (i 3 metry szerokości). Wykonana ona będzie z czerwonego asfaltu. Koniec prac przewidziany jest na 29 marca 2024 roku.

 

MielęckiegoKu końcowi zmierza budowa scieżki rowerowej wzdłuż ul. Mielęckiego

 

- Chcemy system ścieżek rowerowych rozwijać, żeby stworzyły spójny układ powiatowy - tak, aby rowerzysta podróżujący przez Bieruń, ale też inne gminy Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego mógł robić to w sposób bezpieczny i komfortowy - mówi Łukasz Odelga - Radny Powiatowy i członek Zarządu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

 

Miasto Bieruń natomiast w najbliższych dniach wymieni oświetlenie uliczne wzdłuż ulicy Mielęckiego (na odcinku od mostu na Wiśle do remizy OSP Czarnuchowice) na nowoczesne, energooszczędne, wykonane w technologii LED. KLIKNIJ, POSŁUCHAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

 

Mielęckiego                                                                  Łukasz Odelga, Bernard Bednorz i Krystian Grzesica

 

Czytaj także:

 

W marcu rozstrzygnięty będzie przetarg na przebudowę ulicy Bohaterów Westerplatte w Czarnuchowicach. Inwestorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński, który planuje jeszcze w roku 2024 zakończyć kompleksową przebudowę tej drogi. Chodzi o odcinek o długości 550 metrów, który zyska - poza nową nawierzchnię jezdni - także ciąg pieszo-rowerwy i odwodnienie. Na inwestycję tą Powiat pozyskał 1,7 mln zł dofinansowania.

Miasto Bieruń zleci natomiast opracowanie dokumentacji projektowej na budowę sąsiadującej z nią ulicy Powstańców Śląskich oraz łącznika tej drogi biegnącego do ulicy Skowronków. W bieżącym roku realizowane będą prace projektowe. KLIKNIJ, POSŁUCHAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

 

 

inwestycjaDroga powiatowa - ul. Bohaterów Westerplatte przejdzie w tym roku przebudowę

 

mapka                               Miasto Bieruń zleci zaprojektowanie łącznika ulicy Bohaterów Westerplatte z ulicą Skowronków

 

inwestycjaŁukasz Odelga, Bernard Bednorz i Krystian Grzesica

 

 

 

Czytaj także:

Podobne wiadomości:

do góry