• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/POLSKI ŁAD: kolejne dofinansowania dla Miasta i Powiatu!

POLSKI ŁAD: kolejne dofinansowania dla Miasta i Powiatu!

Aktualności 19 Lipca 2022

Świetne wieści! Gmina Bieruń otrzymała prawie 2 miliony złotych dofinansowania z rządowego programu POLSKI ŁAD na modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie miasta, natomiast Powiat Bieruńsko-Lędziński otrzymał 6 milionów 370 tysięcy dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Mielęckiego w Czarnuchowicach. Oznacza to, że wkrótce ruszy realizacja długo wyczekiwanych inwestycji w Bieruniu.

 

Polski Ład

Dofinansowania przyznane zostały Miastu Bieruń i Powiatowi Bieruńsko-Lędzińskiemu w ramach trzeciej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD (PGR). Realizacja dofinansowanych zadań zakończona będzie do końca października 2023 roku.

Jakie konkretnie zadania zostaną zrealizowane?

 

Modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie gminy Bieruń

1. W ramach modernizacji kompleksu boisk sportowych, zlokalizowanych przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Węglowej, zostaną wykonane nowe nawierzchnie na trzech boiskach: do piłki ręcznej, do koszykówki i do siatkówki. Wszystkie urządzenia związane z tymi boiskami (bramki, słupki itp.) zostaną wymienione na nowe. Ponadto wzdłuż boisk zostaną wykonane łapacze piłek (piłkochwyty). Wyremontowane zostaną również dojścia prowadzące do kompleksu boisk. Zadanie obejmuje również wymianę ogrodzenia.

sp3Kompleks sportowy przy SP3 będzie rozbudowany i zmodernizowany

 

2. Na skateparku przy ul. Królowej Jadwigi, zainstalowane zostanie nowe urządzenie Quarter Pipe. Natomiast na sąsiadującym ze skateparkiem placu zabaw wykonana zostanie nowa, bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa, tj. amortyzująca ewentualne upadki. 

Plac zabawPlac zabaw na Węglowej zyska nową nawierzchnię, a skatepark nowe urządzenie

skatepark

 

Celem inwestycji jest poprawa stanu bazy sportowo-rekreacyjnej i stworzenie możliwości korzystania z obiektów przez lokalną społeczność oraz umożliwienie realizacji zajęć wychowania fizycznego i organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych.

 

 

Przebudowa drogi powiatowej 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu

To zadanie, które zrealizowane zostanie przez Powiat Bieruńsko-Lędziński - ulica Andrzeja Mielęckiego w Czarnuchowicach jest droga powiatową. Zakres zaplanowanych prac jest bardzo szeroki. Droga przejdzie gruntowną przebudowę.

 

droga

 

Powiat

 

Czytaj także:

 

Podobne wiadomości:

do góry