• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Otwarto Zieloną Pracownię w Szkole Podstawowej nr 1

Otwarto Zieloną Pracownię w Szkole Podstawowej nr 1

Aktualności 26 Października 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu mogą już korzystać z ZIELONEJ PRACOWNI. 23 października nastąpiło oficjalne jej otwarcie. Nowa sala została bardzo nowocześnie wyposażona, w związku z czym będzie teraz pełnić teraz niesamowite funkcje dydaktyczne. Z całą pewnością stanie się też wizytówką szkoły.

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że SP1 została laureatem konkursów „Zielona pracownia projekt 2019” i „Zielona pracownia 2019” organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

 


Na zadanie, polegające na stworzeniu nowoczesnej ekopracowni „Zielona łąka”, pozyskała łączne dofinansowanie w wysokości 37 500,00 zł. Całkowity koszt zadania to 38 574,38 zł.


W Zielonej Pracowni pojawiły się m.in.:

  • nowoczesne meble, krzesła i stoliki z regulowanym blatem, 
  • nowoczesne pomoce dydaktyczne,
  • monitor dotykowy z nowatorskimi funkcjami edukacyjnymi
  • mikroskop cyfrowy
  • sala zyskała też niepowtarzalny design

 

 

 

Warto podkreślić, że dzięki systematycznym i konsekwentnym działaniom Szkoły i Miasta, budynek SP1 zyskuje zupełnie nowe oblicze - staje się nowoczesną placówką na miarę XXI wieku. Przypominamy, że trwa budowa profesjonalnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1, która zakończona będzie w roku 2021. Ponadto w nowym budynku powstanie pomieszczenie biblioteczne oraz sala do gimnastyki korekcyjnej wraz z zapleczem. Zamontowane zostaną również dwa szyby windowe - jeden przy obiekcie sportowym, drugi od strony budynku szkoły. Wartość tych inwestycji to 10 milionów złotych - KLIKNIJ TUTAJ i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Podobne wiadomości:

do góry