• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Opieka wytchnieniowa- edycja 2023

Opieka wytchnieniowa- edycja 2023

Aktualności 29 Czerwca 2023

W Gminie Bieruń, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, trwa realizacja kolejnej edycji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa - edycja 2023”, na który pozyskano środki w wysokości 142 188,00 zł, pochodzące z Funduszu Solidarnościowego.

Pozwolą one na zapewnienie wsparcia dla 20 rodzin, które zgłosiły chęć skorzystania z pomocy w ramach programu, sprawujących opiekę nad dzieckiem/dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami dorosłymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 

 

slajd

 

Program ma na celu odciążenie rodzin od codziennych obowiązków związanych z opieką nad osobą niepełnosprawną, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację. Wsparcie ma charakter usług świadczonych przez opiekunów, wskazanych przez członków rodzin, którzy posiadające kwalifikacje zgodne  z wymaganiami Programu.

 

Informacje o programie można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bieruniu, kontaktując się z Panią Elżbietą Miś, tel.: 32 708 04 72 lub Panią Barbarą Trela, tel.:32 708 04 74.

 

logo

Podobne wiadomości:

do góry