• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Nowe boisko piłkarskie na obiekcie Unii Bieruń Stary otwarte!

Nowe boisko piłkarskie na obiekcie Unii Bieruń Stary otwarte!

Aktualności 9 Grudnia 2021

"ORLIK na Chemików" - tak nazywa się projekt, który w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 wybrany został do realizacji głosami mieszkańców (w kategorii projektów ogólnomiejskich). Swój głos oddało na niego 814 osób. Od zwycięstwa w głosowaniu do realizacji projektu przebyta została bardzo długa droga, ale w końcu udało się. Tak! Mamy to! 4 grudnia oficjalnie otwarte zostało nowe boisko piłkarskie na murawie syntetycznej.

 

orlikGaleria zdjęć z otwarcia "Orlika" znajduje się u dołu strony!

Stare, zniszczone boisko piłkarskie znajdujące się na terenie obiektu Unii Bieruń Stary "przeistoczone" zostało w nowoczesny ORLIK. Spełnione tym sposobem zostały marzenia wielu młodych, bieruńskich piłkarzy. Boisko posiada bezpieczną nawierzchnię syntetyczną. Wyposażone jest w piłkochwyty i oświetlenie ledowe.

Zadanie, które głosami Mieszkańców wybrane zostało do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w kategorii projktów ogólnomiejskich (dużych), sfinalizowane zostało z rocznym opóźnieniem. Dlaczego? Wnioskodawcy składając projekt w 2019 roku założyli, że koszt zadania to 200 000 zł. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT. W roku 2020 okazało się, że realizacja całej inwestycji wyniesie łącznie 415 000 zł. Koniecznym było zatem sięgnięcie po dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Na początku roku 2021 roku Miasto Bieruń zdobyło 100 000 zł dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Solidarności (co stanowiło blisko 25% wartości zadania). W lipcu podpisana została umowa z wykonawcą na budowę nowego boiska z trawy syntetycznej. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Nowe boisko ma wymiar 48 metrów /28 metrów. Wykonawcą zadania była firma TOP SPORT Jan Pietraszko z Bielsko-Białej. Zadanie pn.: Wymiana nawierzchni boiska sportowego na terenie KS "UNIA" w Bieruniu przy ulicy Chemików 40 obejmowało wymianę istniejącej urazogennej nawierzchni boiska sportowego na nawierzchnię sportową z trawy syntetycznej (sztuczna trawa bezzasypowa - włókna do 35 mm) wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa łamanego. W ramach inwestycji zamontowano również dwie bramki i piłkochwyty o długości 27 m i wysokości 6 m.

stare boiskoTak wyglądało stare, niszczejące boisko asfaltowe, na którym obecnie znajduje się ORLIK

 

Podczas oficjalnego otwarcia nowego obiektu Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia wraz z radnymi oraz działaczami sportowymi uroczyście przecięli wstęgę.

Jak wszyscy zabierający głos jednomyślnie podkreślali, inwestycja ta niezwykle wzbogaciła infrastrukturę sportową kompleksu KS Unia Bieruń Stary przy ul. Chemików.  Młodzi piłkarze z całego Miasto Bieruń mogą doskonalić technikę gry na nowym, oświetlonym obiekcie - jest on ogólnodostępny. Mali piłkarze oczywiście wypróbowali nowe boisko już 4 grudnia, zaraz po przecięciu wstęgi. Mecz inauguracyjny okazał się niezwykle zaciekły i pełen zwrotów akcji. Po spotkaniu wszyscy zawodnicy odebrali mikołajkowe upominki od klubu, BOSIR-u i Miasta Bierunia.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia nowego boiska!

 

 

Warto podkreślić, że dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, ciekawym pomysłom projektodawców oraz głosom oddanym przez Mieszkańców Bierunia, infrastruktura piłkarska na obiekcie Unii Bieruń Stary bardzo sie rozwija.

Przypomnijmy, że w roku 2018 w kategorii projektów ogólnomiejskich również zwyciężyło zadania dotyczące modernizacji infrastruktury sportowej na terenie klubu UNIA Bieruń Stary. W 2019 roku dokonano rekultywacji bocznego boiska piłkarskiego, na którym swoje treningi odbywają zawodnicy UNII. Więcej na ten temat przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

W roku 2019 w kategorii projektów małych (o charakterze lokalnym) do realizacji wybrany został również projekt pn. "Sportowe osiedle Chemików", w ramach którego w 2020 roku zamontowana została instalacja nawodnienia płyty głównej boiska na stadionie UNII, a także piłkochwyty pomiędzy boiskami. 

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wygrały dwa projekty "piłkarskie" - jeden w kategorii projektów małych, a drugi w kategorii projektów ogólnomiejskich (dużych). Co zrealizowane zostanie w 2022 roku?

  • Mini Orlik na terenie KS Unia Bieruń Stary - malutkie boisko z bandami (15m x 10m) do gry w piłkę nożną 3x3 - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ
  • Oświetlenie boiska głównego KS Unia Bieruń Stary - montaż 8 lamp ledowych przy dużym boisku piłkarskim - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry