• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Nasadzenia wzdłuż ulicy Węglowej

Nasadzenia wzdłuż ulicy Węglowej

Aktualności 21 Października 2019

Kto przejeżdżał w ostatnich dniach nową drogą rowerową wzdłuż ulicy Węglowej, ten pewnie widział ile nowych drzew się tam pojawiło. Nowo powstałą ścieżkę macie Państwo okazję testować już od kilku tygodni, ale 21 października nastąpił jej oficjalny odbiór. Ostatnim elementem inwestycji było nasadzenie 50 drzew wzdłuż całej drogi.

 

Nasadzonych zostało 27 sztuk brzozy pożytecznej "Doorenbos", jednej z najcenniejszych odmian brzozy, o wyjątkowo dekoracyjnej śnieżnobiałej korze oraz 23 sztuki klonów zwyczajnych "Crimson King", których czerwień liści ożywia każde otoczenie. Nasadzenia są uzupełnieniem wypadów lub wydłużeniem kompozycji - w kierunku ronda KWK PIAST. Warto w tym miejścu podkreślić, że w najbliższych dniach - w ramach innego zadania - kolejne nasadzenia pojawią się przy samym rondzie. 

 

Pięknem zieleni i czerwieni drzew w pełni cieszyć się będziemy dopiero w przyszłym roku, ale już teraz ulica Węglowa nabrała kolorytu i nowego blasku. Warto podkreślić, że nasadzone rośliny są bardzo miododajne, co skutkować będzie wzrostem bioróżnorodności w Bieruniu oraz- mamy nadzieję - dużym zadowoleniem pszczelarzy.

 

Przypomnijmy, że nowa droga rowerowa wzdłuż ulicy Węglowej, skomunikowała istniejącą ścieżkę rowerową łączącą część starobieruńską i nowobieruńską z Plantami Karola. Koszt inwestycji to ponad 1 milion 160 tysięcy złotych.

 

Warto wiedzieć, że miasto Bieruń  pozyskało ponad 6 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację całego, kilkuzadaniowego projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap I”. Budowa ścieżki rowerowej w rejonie ulic Węglowej i Jadwigi to jeden z elementów tego szeroko zakrojonego projektu. KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

 

Podobne wiadomości:

do góry