Strona główna/Aktualności/Nabór wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Nabór wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Aktualności 2 Marca 2020

Obecnie ARiMR prowadzi nabór wniosków w związku z afrykańskim pomorem świń oraz o dotację na nawadnianie gospodarstwa.

Wnioski dotyczące pomoru świń związane są z pomocą finansową w ramach programu „Restrukturyzacja małych gospodarstw". Do 28 marca, rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014-2020. O premię może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o areale powyżej 1 ha i wielkości ekonomicznej mniejszej niż 13 tys. euro. Kolejny warunek to wcześniejsze niekorzystanie z rekompensaty za nieutrzymywanie świń, z dotacji dla młodego rolnika, dofinansowania na modernizację gospodarstwa czy na założenie firmy na wsi. Na restrukturyzację można otrzymać 60 tys. zł premii wypłacanej w dwóch ratach. 

 

 

Dotację na nawadnianie gospodarstwa można otrzymać dzięki programowi „Modernizacja gospodarstw rolnych". Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy mają czas do 20 kwietnia aby złożyć w tej sprawie stosowne wnioski. O pomoc mogą ubiegać się właściciele gospodarstw o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej. Konieczna jest obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Pomoc finansowa wynosi maksymalnie 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji, (60 proc. w przypadku młodego rolnika).

 

 

Więcej informacji oraz wnioski dotyczące opisanych dofinansowań znaleźć można na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - KLIKNIJ TUTAJ.

Podobne wiadomości:

do góry