• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Mini park przy Remizowej! Rozwijamy ten zielony zakątek

Mini park przy Remizowej! Rozwijamy ten zielony zakątek

Aktualności 14 Marca 2023

Sporo się już zadziało na obszarze przy skrzyżowaniu ulic Remizowej i Kossaka, ale wiele jeszcze przed nami! Mowa tu o mini parku, którego powstanie zainicjowane zostało kilka lat temu w ramach Budżetu Obywatelskiego, a którego intensywny rozwój zaplanowany jest na najbliższe lata. Kilka istotnych zadań przy Remizowej zrealizowanych zostanie w tym roku. Wiele innych zależy od środków zewnętrznych, o które wnioskowało Miasto Bieruń.

 

park                                          Za nami pierwszy etap prac związanych z zagospodarowaniem terenu przy ul. Remizowej

 

Kilka lat temu, z inicjatyway stowarzyszenia PORĄBEK, opracowano koncepcję zagospodarowania terenu przy skrzyżowaniu ulic Remizowej i Kossaka. Projekt realizowany jest w etapach. W etapie pierwszym - zakończonym w 2020 roku - wykonanywane zostały prace rozbiórkowe i budowlane. Wyremontowano ścieżki spacerowe, dokonano rozbiórki drewnianej bramy i altany oraz demontażu starych lamp, a także ułożono nawierzchnię z deski skandynawskiej typu sosna - w parku powstanie bowiem ścieżka edukacyjno-dydaktyczna wraz z tarasem. Pojawiło się też kilkanaście drzewek.

 

park                                              Gmina posiada całościową koncepcję zagospodarowania tego terenu na mini park

 

W planach na rok 2023 jest montaż dwóch inteligentnych (energooszczędnych) tężni solankowych, na które w budżecie zabezpieczono środki. Pojawią się też nowe nasadzenia.

 

Gmina złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie zadania pn.: ZIELONA PRZESTRZEŃ. Czekamy na wyniki konkursu. Jeśli pojawią się środki zewnętrzne, jeszcze w tym roku przeprowadzone zostaną kompleksowe prace związane z zagospodarowaniem tego terenu na piękny park.

 

park

 

Warto też przypomnieć, że w ramach Budżetu Obywatelskiego, jeszcze w 2019 roku przy planowanym mini parku wybudowano kilka miejsc parkingowych, by umożliwić mieszkańcom wygodny dojazd do tego terenu. Co roku, sukcesywnie przy mini parku pojawiają się nowe elementy, a tężnie solankowe ostatecznie dopełnią projekt.

 

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry