• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/800 000 zł dla klubów sportowych w Bieruniu

800 000 zł dla klubów sportowych w Bieruniu

Aktualności 10 Marca 2023

800 tys. zł - tyle w zaokrągleniu wynosi łączna wartość wszystkich przyznanych w 2023 roku dotacji dla działających w Bieruniu klubów sportowych. To rekordowo duża kwota, w porównaniu do 400 tys. zł, jakie przeznaczono na ten cel rok wcześniej.

 

W Bieruniu podpisano umowy z klubami sportowymi.W Bieruniu podpisano umowy z klubami sportowymi.

Bieruń sprzyja sportowcom, a najlepszym dowodem na to jest wsparcie, na jakie mogą liczyć działające w mieście kluby sportowe. W miniony wtorek,  7 marca, w Urzędzie Miasta Bierunia podpisano umowy o dotacje dla klubów sportowych na 2023 rok.

- Kwota przyznanych w tym roku dotacji jest wyjątkowo duża i wynosi blisko 800 tys. zł. Jej zapewnienie było możliwe dzięki wpisaniu do „Strategii rozwoju sportu” obiektywnego wskaźnika odnoszącego się do planowanych przychodów podatku od nieruchomości - wyjaśnia Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia. - Każdy kto złożył wniosek, otrzymał dotację, by móc promować sport w Bieruniu i motywować młodych zawodników do tego, żeby trenowali i osiągali jak najlepsze wyniki sportowe.

Dotacje otrzymało 10 klubów sportowych, prezentujących różne dyscypliny. Są to:

 • UKS Unia Bieruń (badminton),
 • KS Unia Bieruń (piłka nożna),
 • Piast GOL Bieruń (piłka nożna) ,
 • Big Budo Polska (sporty walki),
 • Klub Sportowy Walki Bushido (sporty walki),
 • UKS "Maraton" (chód sportowy),
 • KS RONIN (sporty walki),
 • KS "UNIA" Bieruń Stary (skat),
 • LKJ Solec (jeździectwo),
 • KSS Piast (strzelectwo sportowe).

Jest też nowość. W tym roku po raz pierwszy kluby sportowe oprócz kwoty dotacji, otrzymały też pulę środków przeznaczona na stypendia. To w sumie blisko 125 tys. zł.

- Teraz to kluby sportowe będą decydowały o tym komu, na jak długi czas i w jakiej wysokości będą przyznawane stypendia. To bardzo dobry pomysł, ponieważ dzięki bezpośredniemu kontaktowi z zawodnikami mamy bardzo dobre rozeznanie w tym kto
w danym momencie takiego stypendium najbardziej potrzebuje i dla kogo będzie ono najbardziej motywujące
- mówi Wojciech Palikij, prezes UKS Unia Bieruń, sekcja klubu badmintonowego.

Burmistrz Bierunia (po prawej) z przedstawicielami UKS Unia Bieruń (badminton)Burmistrz Bierunia (po prawej) z przedstawicielami UKS Unia Bieruń (badminton).

 

- Czujemy wsparcie miasta, wsparcie burmistrza i to, że Bieruń nam przaje - mówi Sebastian Szut z Klubu Sportowego Ronin. - Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, bo dzięki takim dotacją nasz klub może się rozwijać. To widać zarówno w czasie zajęć, jak
i zawodów, które organizujemy. Śmiało możemy powiedzieć, że są to zawody ogólnopolskie i coraz więcej czołowych klubów przyjeżdża na nie do Bierunia. Założyliśmy sobie, że Bieruń zostanie śląska stolica sportów wali i krok po kroku realizujemy to.

 

Sebastian Szut - prezes KS Ronin, odbiera umowę o dofinansowanie z rąk burmistrza Krystiana Grzesicy. Sebastian Szut - prezes KS Ronin, odbiera umowę o dotację z rąk burmistrza Krystiana Grzesicy.

 

Podobne wiadomości:

do góry