Strona główna/Aktualności/KORONAWIRUS - Stan w Bieruniu na 9 kwietnia

KORONAWIRUS - Stan w Bieruniu na 9 kwietnia

Aktualności 9 Kwietnia 2020

Informujemy, że na obecną chwilę w Bieruniu mamy 2 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa. Nikt nie jest hospitalizowany. 24 mieszkańców poddanych jest kwarantannie domowej - to dobra wiadomość bo wartość ta zmniejsza się każdego dnia.

45 osób poddanych jest natomiast kwarantannie zbiorowej odbywającej się w hotelu ADRIA.

 

Niestety mamy w Bieruniu drugi potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Jest to osoba, która mieszka pod tym samym adresem, co pierwszy chory. Cała rodzina poddana była kwarantannie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji.

 

 


Podkreślmy, że na wartość 24 składają się mieszkańcy objęci kwarantanną domową na mocy decyzji administracyjnej oraz mieszkańcy skierowani na kwarantannę przez Straż Graniczną.

 

Ponadto w Bieruniu mamy 45 osób objętych kwarantanną zbiorową, które przebywają obecnie w hotelu ADRIA - przeznaczonym do tego celu.

Warto podkreślić, że Wojewoda Śląski zobligował Starostę Bieruńko-Lędzińskiego do wyznaczenia obiektu, który będzie miejscem kwarantanny zbiorowej na terenie Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.
Co ważne - każdy wojewoda wyznacza określoną ilość tego rodzaju obiektów na terenie swojego województwa.

Kwarantanna ma za zadanie odseparowanie osób, które miały kontakt z czynnikami zakaźnymi lecz jeszcze nie zachorowały i mogą być roznosicielami koronawirusa. Są to najczęściej osoby, które wróciły z krajów wysokiego ryzyka. Jeśli kwarantannie podlega więcej osób powinny być przeznaczone do tego celu budynki - najlepiej wolnostojące i oddalone od ruchliwych ciągów komunikacyjnych np. hotele.

Stąd decyzja Starosty o przeznaczeniu Hotelu Adria, mieszczącego się przy ulicy Wawelskiej 4 w Bieruniu na obiekt pełniący funkcję kwarantanny zbiorowej.

 

 

Przypominamy, że w zakładce KORONAWIRUS - KOMUNIKATY, w podzakładce RAPORTY o stanie epidemicznym w Bieruniu dostęp macie do wszystkich opublikowanych raportów. Są one poukładane chronologicznie - najświeższe u góry. Zachęcamy do śledzenia.

 

Podobne wiadomości:

do góry