• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Informacja w sprawie zanieczyszczenia Potoku Stawowego

Informacja w sprawie zanieczyszczenia Potoku Stawowego

Aktualności 17 Maja 2024

W ostatnich dniach ponownie zostało zauważone zanieczyszczenie w Potoku Stawowym (wzdłuż ulicy Chemików) Uspakajamy; według ustaleń Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zanieczyszczenie jest wynikiem zamulenia i nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Potok Stawowy - zanieczyszczenieZanieczyszczenie Potoku Stawowego (zdjęcie archiwalne) 

 

W ostatnich dniach ponownie zostało zauważone zanieczyszczenie w Potoku Stawowym (wzdłuż ulicy Chemików) - mieszkańcy informowali o wystąpieniu ciemnej cieczy w korycie Potoku. 

Dotychczasowe wielokrotne interwencje WIOŚ i innych służb wykazały, że zanieczyszczenie jest pochodzenia organicznego (zamulenie), a nie chemicznego. Nie stanowi zatem zagrożenia dla środowiska. 

Podjęte przez urząd i służby działania pozwoliły na ustalenie potencjalnego źródła zanieczyszczeń. Jest nim prawdopodobnie studnia czerpna pompowni znajdującej się w okolicy ul. Hodowlanej. W celu niedopuszczenia do podtopień terenów przy ul. Hodowlanej i Ekonomicznej wody opadowe kierowane są poprzez pompownię do Potoku Stawowego.

 


Miasto Bieruń we współpracy z KWK Piast-Ziemowit prowadzi już działania zmierzające do odmulenia studni czerpnej pompowni, co powinno przyczynić się do wyeliminowania problemu. 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry