Dotacje na realizację zadań publicznych: pomoc żywnościowa i rehabilitacja społeczna
Aktualności 16 Lutego 2022Burmistrz Krystian Grzesica podpisał umowy na wsparcie finansowe zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej z organizacjami: Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RADOŚĆ ŻYCIA.
Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych podpisała umowę na realizację zadania: “Działania na rzecz mieszkańców miasta Bierunia w zakresie pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej poprzez zapewnienie tym osobom żywności i wydawania jej w punkcie wydawania żywności”.
Prowadzenie punktu pomocy żywnościowej od wielu lat powierzane jest BFIG przede wszystkim z uwagi na to, że Fundacja zapewnia dogodną lokalizację punktu, w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców Bierunia (ul. Turystyczna 1), dysponuje też odpowiednim sprzętem i pomieszczeniami do przechowywania żywności, posiadającymi pozytywną decyzję Sanepidu. Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bieruniu, Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych pozyskuje informacje o osobach wymagających pomocy, dzięki czemu zapewnia obsługę wydawania żywności osobom najbardziej potrzebującym. Z takiej pomocy korzysta rocznie kilkaset osób. Na działanie punktu pomocy żywnościowej w 2022 roku Miasto Bieruń przekazało Fundacji dotację wysokości 50 000 zł.
Więcej o programie pomocy żywnościowej można przeczytać tutaj: POPŻ - bfig.pl
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RADOŚĆ ŻYCIA otrzymało dotację wysokości 30 000 zł. na realizację zadania „Rehabilitacja społeczna mieszkańców Gminy Bieruń”, w ramach którego przewiduje się m.in.:
- prowadzenie świetlicy terapeutycznej w zakresie terapii manualnej i samoobsługi,
- prowadzenie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych z zakresu hydroterapii,
- prowadzenie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych z zakresu hipoterapii,
- prowadzenie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej,
- pomoc psychologiczną dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Realizacja zadania ma na celu usprawnienie funkcji fizycznych, psychicznych i społecznych osób niepełnosprawnych, a także rozwijanie ich umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.