• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Dotacje na realizację zadań publicznych: pomoc żywnościowa i rehabilitacja społeczna

Dotacje na realizację zadań publicznych: pomoc żywnościowa i rehabilitacja społeczna

Aktualności 16 Lutego 2022

Burmistrz Krystian Grzesica podpisał umowy na wsparcie finansowe zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej z organizacjami: Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RADOŚĆ ŻYCIA.

Podpisanie umów na realizację zadań publicznych 1 2022 r.

Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych podpisała umowę na realizację zadania: “Działania na rzecz mieszkańców miasta Bierunia w zakresie pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej poprzez zapewnienie tym osobom żywności i wydawania jej w punkcie wydawania żywności”.

Prowadzenie punktu pomocy żywnościowej od wielu lat powierzane jest BFIG przede wszystkim z uwagi na to, że Fundacja zapewnia dogodną lokalizację punktu, w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców Bierunia (ul. Turystyczna 1), dysponuje też odpowiednim sprzętem i pomieszczeniami do przechowywania żywności, posiadającymi pozytywną decyzję Sanepidu. Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bieruniu, Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych pozyskuje informacje o osobach wymagających pomocy, dzięki czemu zapewnia obsługę wydawania żywności osobom najbardziej potrzebującym. Z takiej pomocy korzysta rocznie kilkaset osób. Na działanie punktu pomocy żywnościowej w 2022 roku Miasto Bieruń przekazało Fundacji dotację wysokości 50 000 zł.

Więcej o programie pomocy żywnościowej można przeczytać tutaj: POPŻ - bfig.pl

Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RADOŚĆ ŻYCIA otrzymało dotację wysokości 30 000 zł. na realizację zadania „Rehabilitacja społeczna mieszkańców Gminy Bieruń”, w ramach którego przewiduje się  m.in.: 

  • prowadzenie świetlicy terapeutycznej w zakresie terapii manualnej i samoobsługi,
  • prowadzenie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych z zakresu hydroterapii,
  • prowadzenie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych z zakresu hipoterapii,
  • prowadzenie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej,
  • pomoc psychologiczną dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Podpisanie umów na realizację zadań publicznych

Realizacja zadania ma na celu usprawnienie funkcji fizycznych, psychicznych i społecznych osób niepełnosprawnych, a także rozwijanie ich umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. 

Podobne wiadomości:

do góry