• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bieruński głos na konferencji dotyczącej przyszłości śląskich miast

Bieruński głos na konferencji dotyczącej przyszłości śląskich miast

Aktualności 1 Marca 2019

Przestrzeń publiczna w Bieruniu przeżywa rozkwit. Dzieje się tak w skutek działań podejmowanych regularnie w celu ożywienia bieruńskiego Rynku oraz okolic Łysiny. Taką tezę wysunął Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica w trakcie III Colloquium PRZYSZŁOŚĆ ŚLĄSKICH MIAST, w którym uczestniczył jako panelista.

 

 

27 lutego w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się III Colloquium: PRZYSZŁOŚĆ ŚLĄSKICH MIAST pt.: Budowanie atrakcyjności przestrzeni miejskich, na którym poruszano kwestie  m.in.  związane z poziomem atrakcyjności przestrzeni śląskich miast i możliwości jej kształtowania, a także z rozwojem relacji między sektorami publicznym, prywatnym i obywatelskim służących wspólnemu budowaniu atrakcyjności przestrzeni miejskich.

 

 

 

Jednym z panelistów konferencji był Burmistrz Krystian Grzesica, który wypowiadał się  w dyskusji na temat  procesu przemian przestrzeni publicznych, wpisujących się w szerszy kontekst współczesnej dynamiki przestrzeni miejskiej. - Poza kompleksową rewitalizacją Rynku i infrastruktury drogowej w jego pobliżu, zrobiliśmy w Bieruniu drugi krok, a mianowicie - rewitalizację społeczną - powiedział. - Dokonaliśmy takich działań w tej przestrzeni, które spowodowały, że bieruński Rynek zaczął żyć, że ludzie zaczęli chętnie na niego przychodzić - dodał Burmistrz Bierunia.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry