• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bieruńska historia nabiera życia na łamach! Piszą o naszych zabytkach.

Bieruńska historia nabiera życia na łamach! Piszą o naszych zabytkach.

Aktualności 22 Maja 2023

Wyjątkowe zabytki naszego urokliwego miasta otrzymały zasłużoną uwagę. Na portalu Daibau.pl ukazał się artykuł, który przybliża trzy fascynujące obiekty, przyciągające wzrok i wywołujące zachwyt.

Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.

Bieruń to miejsce, które tętni historią, posiada bogate dziedzictwo kulturowe i piękne lokalizacje. Przechadzając się po ulicach, można poczuć, jak przeszłość splata się z teraźniejszością, tworząc wyjątkową atmosferę. To właśnie tutaj znajduje się wiele zabytków, które przyciągają turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Artykuł na Daibau.pl skupia się na trzech wyjątkowych zabytkach Bierunia. Jednym z nich jest Sanktuarium św. Walentego, uroczy drewniany kościółek, przez naszych mieszkańców z czułością nazywany "Walencinkiem". To miejsce pełne historii i piękna, które koniecznie warto odwiedzić! 

Bieruńska grobla. Bieruńska grobla.

 

W artykule wspomniano również o bieruńskiej grobli, która została wybudowana, vy chronić mieszkańców przed powodziami Wielkiego Stawu Bieruńskiego. Ta historyczna inżynierska konstrukcja była nie tylko praktyczna, ale również stanowiła cenny element krajobrazu zielonego Bierunia. To miejsce o niezwykłej atmosferze, które warto odkryć i zobaczyć na własne oczy! 

 

Kopiec - najstarszy zabytek miasta.Kopiec - najstarszy zabytek miasta.


Nie możemy zapomnieć o najstarszym zabytku miasta - kopcu usypanym w dolinie rzeki Mlecznej w 1295 roku. To miejsce pełne tajemnic i historii, które czekają, aby je odkryć. 

Każdy z tych obiektów warto zobaczyć na własne oczy. Tymczasem zapraszamy do kliknięcia w link  i rozpoczęcia niezwykłej podróży po naszych malowniczych zabytkach. Kliknij TUTAJ

Podobne wiadomości:

do góry