Strona główna/Aktualności/Bieruń - roztańczone miasto

Bieruń - roztańczone miasto

Aktualności 17 Października 2018

To były dwa dni pełne sportowych zmagań. W weekend, 13 - 14 października, już po raz czwarty Bieruń stał się stolicą tańca. Wszystko to za sprawą Galen Dance Festival 2018, który z roku na rok gromadzi do bieruńskie Hali Sportowej coraz więcej oglądających, ale i zawodników.

  • Praca nad bieruńskim turniejem tańca trwają właściwie od samego początku jego istnienia. Kolejne edycje to nowe doświadczenia, które pozwalają nam sytuować to wydarzenie coraz wyżej w ogólnopolskich rankingach. Z kolei okres najgorętszych przygotowań rozpoczął się dla nas kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że udało nam się sprostać wymaganiom publiczności i tancerzy - mówiła o organizacji turnieju sama Marzena Lozinszek, pomysłodawczyni Galen Dance Festiwal, a na co dzień właścicielka i trenerka tańca w szkole “Wir”.

Obawy organizatorów okazały się zbędne. Już w sobotni poranek Hala Sportowa przy ulicy Szarych Szeregów pękała w szwach. Na trybunach zasiadały tłumy mieszkańców, ale także gości z całej Polski, a nawet zza granicy. Niedługo potem na scenę wyszli główni goście turnieju - zaproszone pary tancerzy, które wzięły udział w zmaganiach. Choć było ich wiele, właściwie każdy taniec był wyjątkowym i barwnym widowiskiem. Występy tancerzy są również dowodem na to, że w tej dyscyplinie sportowej najważniejsza jest zabawa.

  • Trenuję już od 10 lat. Wszystko zaczęło się właściwie, kiedy rozpoczęłam rehabilitację.Taniec dał mi bardzo wiele - wraz z mężem zauważyliśmy, że nie potrafimy praktycznie bez niego żyć. Podczas zajęć poznaliśmy także fantastycznych przyjaciół, którzy dziś dzielnie nam kibicują - mówiła z radością pani Janina z Bierunia, uczęszczająca na zajęcia do Szkoły Tańca „Wir”.

Wszystkie pary wzajemnie więc sobie kibicowały i dopingowały. Bardzo pozytywna atmosfera udzieliła się także obserwującym turniej przedstawicielom władzy - burmistrzowi Krystianowi Grzesicy, jego zastępcy Sebastianowi Maciołowi, a także radnym miejskim, którzy pomagali organizatorom, wręczając zwycięzcom pamiątkowe dyplomy, medale, a dla najlepszych duże złote puchary.

Po bardzo ciężkiej sobocie, kiedy to wyłoniliśmy najlepsze pary w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia, Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego i Marszałka Województwa Śląskiego, a także w Turnieju Seniorów, nie było czasu na odpoczynek. Tym razem do tańca porwali nas wręcz tancerze mierzący się w kategoriach mistrzowskich. Tu również wszyscy, którzy obecni byli zarówno w trakcie przeglądów konkursowych, jak i na gali, podczas której wystąpiły najlepsze pary w kategoriach A, B i C, nie mogli narzekać na nudę. W głowie kręciło się wręcz od kolorowych strojów, a nogi nieustannie wyrywały się do tańca.

Po turnieju przyszedł czas na wyłonienie najlepszych par tanecznych. Tym razem również najlepsze pary otrzymały medale i puchary z rąk przedstawicieli władz miasta.

do góry