• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bezpłatna infolinia dla bezdomnych

Bezpłatna infolinia dla bezdomnych

Aktualności 3 Grudnia 2021

Przypominamy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna infolinia o numerze telefonu 987 dla osób bezdomnych (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia funkcjonuje całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Kto może dzwonić pod ten numer? Każdy, kto wie, że dana osoby potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Pracownicy WCZK udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia: wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

 

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod następującym adresem - KLIKNIJ

 

Ulotka

 

987 to numer ogólnopolski, na terenie województwa śląskiego, będzie funkcjonował jako infolinia, pod którą można uzyskać informacje na temat pomocy bezdomnym.

 

Podczas zimy na terenie woj. śląskiego bezdomni mają do dyspozycji ponad pięćdziesiąt placówek: są to noclegownie i schroniska oferujące czasowy pobyt i pełne wyżywienie.

 

 

Apelujemy do mieszkańców, którzy mają kontakt z osobami bezdomnymi, aby nie pozostawali obojętni na ich los. Każdy przypadek przebywania bezdomnego na mrozie powinien być niezwłocznie zgłoszony. Brak reakcji na takie sytuacje skutkować może śmiercią osoby bezdomnej.

Podobne wiadomości:

do góry