Strona główna/Aktualności/Akademia Ziemi Pszczyńskiej - ciekawy projekt kierowany do dzieci w wieku 9-12 lat. Zapisy!

Akademia Ziemi Pszczyńskiej - ciekawy projekt kierowany do dzieci w wieku 9-12 lat. Zapisy!

Aktualności 23 Stycznia 2020

Ruszyły zapisy do Akademi Ziemi Pszczyńskiej - projektu kierowanego do dzieci w przedziale wiekowym 9-12 lat. Warunkiem uczestnictwa jest zamieszkiwanie na obszarze działalności Stowarzyszenia LGD „Ziemia Pszczyńska", tj. na terenie gmin: Ornontowice, Orzesze, Pawłowice, Wyry, Bojszowy, Bieruń, Miedźna, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Suszec, Pszczyna, (bez miasta Pszczyna).

Celem projektu jest: aktywizacja młodych mieszkańców obszaru, stworzenie kompleksowej oferty zajęć pozalekcyjnych, mających na celu przybliżenie dzieciom zamieszkującym tereny wiejskie (gdzie dostęp do atrakcyjnych i nowocześnie prowadzonych form zajęć pozalekcyjnych jest ograniczony), lokalnego dziedzictwa kulturowego (materialnego, niematerialnego, przyrodniczego), poszerzenia wiedzy przedmiotowej oraz podniesienia kompetencji miękkich ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji przyszłości.

Wydarzenie składa się z:

  • trzech bloków zajęć: zajęcia psychologiczne, przedsiębiorczość oraz zajęcia prozdrowotne (w tym: dietetyka, pszczelarstwo, uważność i koncentracja oraz sport to zdrowie).
  • wydarzenia „Święto Akademii", które odbędzie się na zakończenie projektu, jako podsumowanie tegorocznych działań Akademii Ziemi Pszczyńskiej. Zajęcia w ramach Akademii Ziemi Pszczyńskiej realizowane będą w okresie luty - czerwiec 2020. Każdy uczestnik Akademii otrzyma gadżety promocyjne związane z projektem.

 

Na CAŁE wydarzenie przewidziany jest limit 60 uczestników w przedziale wiekowym 9-12 lat. Zgłaszając udział w wydarzeniu, uczestnicy zgłaszają się na WSZYSTKIE zajęcia organizowane w ramach wydarzenia. Zajęcia odbywać się będą w Bojszowach (jedna grupa), Ornontowicach (jedna grupa) oraz w Pszczynie (2 grupy). Na każdą grupę przewidziany jest limit 15 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w działaniach Akademii Ziemi Pszczyńskiej jest BEZPŁATNY!

 

Uczestnikiem zajęć w Akademii Ziemi Pszczyńskiej mogą być tylko dzieci w przedziale wiekowym od 9 do 12 roku życia (uczestnicy z roczników 2011, 2010, 2009, 2008, 2007 - na dzień składania formularza zgłoszeniowego dzieci z tego rocznika powinny mieć nieukończony 12 rok życia).
W razie wolnych miejsc na planowane zajęcia, możliwe jest dopuszczenie uczestników w wieku, poza tym przewidzianym w projekcie. Zgłoszenia te będą brane pod uwagę w drugiej kolejności (po zweryfikowaniu zgłoszeń uczestników w przedziale wiekowym 9 -12 lat).

 

ZOBACZ FILM PROMUJĄCY PROJEKT AKADEMII ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ!

 

Udział w wydarzeniu wyrażony jest poprzez nadesłanie zgłoszenia do udziału w Akademii Ziemi Pszczyńskiej wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w wydarzeniu. Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną. Zapisy dokonywane są według kolejności zgłoszeń, w systemie rejestracji dostępnym na stronie Organizatora, pod następującym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 5 lutego 2020 r. W razie nie wyczerpania puli miejsc, Organizator ma możliwość wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń, do czasu zrekrutowania dostępnej w projekcie puli miejsc.

Regulamin wydarzenia dostępny jest w tym miejscu: KLIKNIJ TUTAJ

Harmonogram zajęć dostępny pod adresem: KLIKNIJ TUTAJ

 

 Plakat promujący projekt 

 

Podobne wiadomości:

do góry