Na Lompy i Ligonia układają kostkę betonową
Aktualności 29 Kwietnia 2021Postępują prace na ulicach Lompy i Ligonia - drogach bocznych od ulicy Barańcowej. Trwa już układanie nawierzchni z kostki betonowej. Ulice Ligonia i Lompy oraz łącznik pomiędzy nimi to odcinek o łącznej długości 659 metrów. Zrealizowany zostanie do końca sierpnia 2021 roku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE TEJ INWESTYCJI:
- Termin realizacji: sierpień 2021
- Wartość inwestycji: ponad 1 milion 200 tysięcy złotych
- Wartość dofinansowania: 50% (Fundusz Dróg Samorządowych)
- Wykonawca robót: firma Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych "Kanbud" S.C z siedzibą w Libiążu
Podkreślmy, że na realizację tej sporej inwestycji Gmina Bieruń pozyskała 50% dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość całej inwestycji to ponad 1,2 miliona złotych. Warto przypomnieć, że budowa bocznych dróg ulicy Barańcowej to nie jedyne zadanie, na realizację którego nasza Gmina pozyskała wsparcie rządowe w wysokości połowy wartości zadania. Wcześniej po środki z Funduszu Dróg Samorządowych sięgała przy realizacji przebudowy ulic Łysinowej i Marcina, ostatniego etapu remontu ulicy Granitowej oraz przebudowy ulicy Węglowej wewnętrznej.

Całe zadanie polega w sumie na:
- budowie ulicy Stanisława Ligonia, tj. sięgacza ulicy Barańcowej o długości 311,30 m,
- budowie ulicy Józefa Lompy, tj. sięgacza ulicy Barańcowej o długości 283,78 m,
- połączeniu ww. sięgaczy wzdłuż terenów kolejowych o długości 64,04 m,
- budowie sieci kanalizacji deszczowej,
- budowie oświetlenia ulicznego,
- przebudowie napowietrznej sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia (nN),
- przebudowie kablowej sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia (nN) i średniego napięcia.

Czytaj również:
Podobne wiadomości:
- Obwodnica Bierunia, węzeł Bieruń i łącznica. Co słychać na placu budowy? 2026-04-28
- 22 lata Polski w Unii Europejskiej. Jak na tym skorzystał Bieruń? 2026-04-27
- Pierwszy asfalt i 300 ton stali zbrojeniowej! Zaglądamy na plac budowy tunelu i ronda w Bieruniu Nowym 2026-04-27
- Budynek żłobka i przedszkola odebrany! 2026-04-27
- Zaktualizowana mapa z inwestycjami drogowymi realizowanymi w Bieruniu 2026-04-20
- Wybrano wykonawców do pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru autorskiego przy budowie drogi rowerowej Tychy-Bieruń 2026-04-17
- Droga wewnętrzna w osiedlu Chemików po remoncie! 2026-04-17
- Ulica Wiosenna wyremontowana! 2026-04-16
- Dobiegł końca remont ulic Bratków, Narcyzów i fragmentu Borowinowej 2026-04-15
- Trwa przebudowa ulicy Oświęcimskiej i budowa ścieżki rowerowej na trasie Tychy-Bieruń! Zobaczcie film 2026-04-14
