Strona główna/Aktualności/Ogłoszono przetarg na koncepcję S1

Ogłoszono przetarg na koncepcję S1

Ogłoszenia 14 Czerwca 2017

Dobra informacja dla Bierunia! Wieloletnie starania władz miasta zaczynają przynosić efekty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na opracowanie Koncepcji Programowej dla Budowy drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej.

Koncepcja programowa wskaże główne założenia do rozwiązań projektowych, technologii budowy, określi wytyczne dla projektu budowlanego. Termin realizacji całego przedmiotu zamówienia wynosi 21 miesięcy, z czego Wykonawca będzie miał czas do 11 miesięcy na opracowanie Koncepcji Programowej oraz do 10 miesięcy na wsparcie Zamawiającego w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, składania ofert mija 20 lipca 2017 r.

Droga ekspresowa S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S1 przeznaczonych do realizacji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025r.)

To również najdłuższa z brakujących części trasy - bo około 40-kilometrowa - poprowadzona nowym śladem między Mysłowicami a Bielsko-Białą wraz z obwodnicami Bierunia i Oświęcimia.

do góry