• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zmodernizowano place zabaw przy bieruńskich podstawówkach!

Zmodernizowano place zabaw przy bieruńskich podstawówkach!

Aktualności 9 Listopada 2022

Dobre wieści! Place zabaw znajdujące się przy bieruńskich podstawówkach - SP1 i SP3 przeszły niezwykłą metamorfozę. 7 listopada zostały oficjalnie odebrane i oddane do użytku najmłodszych mieszkańców Bierunia. Teraz posadowione są na bezpiecznej, poliuretanowej kolorowej nawierzchni. Wszystkie urządzenia zostały wyremontowane. Dodatkowo posiano trawę wokół, wyłożono kostkę brukową w niektórych miejscach i odnowione małą architekturę, jak ławki, czy kosze na śmieci.

 

Plac zabawPlac zabaw przy SP1 po modernizacji

 

Przypomnijmy, że oba place zabaw od dłuższego czasu były wyłączone z użytkowania z powodu złego stanu technicznego.Od dnia powzięcia decyzji o konieczności ich modernizacji do zakończenia realizacji zadania Miasto Bieruń przebyło długą i krętą drogę: najpierw szczegółowe ekspertyzy, potem szukanie środków zewnętrznych na sfinansowanie tej inwestycji, w końcu kilka bezowocnych przetargów. Upłynęło sporo czasu zanim ostatecznie wykonawca - firma Magic Garden Sp. z o.o. z siedzibą w Pakości podpisał z Miastem w sierpniu tego roku umowę na realizację zadania.Odbiór prac nastąpił po trzech miesiącach.

Miasto Bieruń pozyskało skutecznie 300 000 zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności na modernizację placów zabaw. Całość inwestycji to koszt 446 tysięcy złotych.

 

W ramach tego zadania na placach zabaw przy obu szkołach podstawowych w Bieruniu wymieniona została nawierzchnia na nowoczesną, kolorową, antypoślizgową, gumową. Efektem realizacji projektu są odnowione, bezpieczne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta nawierzchnie placów zabaw o powierzchni -  około 404 m2 przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz około 407m2 przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu.

 

SP3Plac zabaw przy SP3 po modernizacji

 

Zadanie objęło również remont wszystkich urządzeń zabawowych oraz liczne prace towarzyszące.

 

 

  • Wykonawca: Magic Garden Sp. z o.o.
  • Całkowity koszt: 446 220,63 zł 
  • Dofinansowanie: 300 000,00 zł z Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropoli (Metropolitalny Fundusz Solidarności

 

przedPlac zabaw przy SP1 przed modernizacją

 

przedPlac zabaw przy SP3 przed modernizacją

 

Zobaczcie zdjęcia z odbioru prac:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry