• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/ZWIEDZAMY BIERUŃ - cykl filmów zrealizowanych przez Muzeum Miejskie w Bieruniu

ZWIEDZAMY BIERUŃ - cykl filmów zrealizowanych przez Muzeum Miejskie w Bieruniu

Aktualności 17 Marca 2021

Zachęcamy do obejrzenia najnowszych odcinków cyklu filmowego ZWIEDZAMY BIERUŃ, zrealizowanych w roku 2020 przez Muzeum Miejskie w Bieruniu. Jest to już drugi sezon cyklu, w ramach którego dostępne są trzy nowe odcinki. Przypomnijmy, że w sezonie pierwszym, którego premiera nastąpiła latem 2019 roku, zrealizowanych zostało osiem odcinków.

Dodatkowo, w roku 2020 Muzeum Miejskie w Bieruniu przygotowało film z nowego cyklu - ZAKOTWICZ SIĘ W BIERUNIU, który traktuje o powodzi, jaka miała miejsce w Bieruniu w roku 2010. Wszystkie filmy zamieszczone zostały poniżej. Zapraszamy do oglądania.

 

ZWIEDZAMY BIERUŃ

SEZON 2020:

 

                                

 

                                

 

                                

 

 

ZAKOTWICZ SIĘ W BIERUNIU

SEZON 2020:

 

                                

 

Poniżej zamieszczamy osiem odcinków pierwszego sezonu ZWIEDZAMY BIERUŃ, które zrealizowane były blisko dwa lata temu. Przypomnijmy, że bohaterem pierwszych czterech odcinków był artysta-plastyk śp. Roman Nyga, a bohaterką czterech ostatnich odcinków była etnograf dr Maria Lipok-Bierwiaczonek.

 

Zapraszamy do oglądania: 

 

Więcej informacji na temat działalności Muzeum Miejskiego w Bieruniu (w organizacji) znajdziecie na Fanpage'u Muzeum (KLIKNIJ TUTAJ). Zachęcamy do śledzenia. Przypominamy, że instytucja ta prowadzi działalność wydawniczą, wystawienniczą i dydaktyczno-edukacyjną. Oprócz tego sukcesywnie buduje kolekcję muzealną, która składac będzie się na ekspozycję stałą.

 

Podobne wiadomości:

do góry