• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Wymień stary piec jeszcze w tym roku!

Wymień stary piec jeszcze w tym roku!

Aktualności 5 Listopada 2020

To ostatnia szansa na uzyskanie 3000 zł dotacji do wymiany starych kotłów węglowych. Tylko do 10 listopada 2020 r. osoby zainteresowane montażem nowego kotła węglowego mają możliwość składania wniosków w Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych.

 

Jesteś zainteresowany - zadzwoń: (32) 324 25 08

 

 

Jeszcze nie wiemy, jakie będą warunki pozyskania środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację Programu Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia w roku 2021. Niestety, nie wiemy też, czy takie środki będą w przyszłym roku dostępne. Niezależnie od tego już przygotowujemy się do ich pozyskania. 

Stworzono założenia regulaminu programu na rok przyszły i Gmina Bieruń konsekwentnie zamierza  promować ogrzewanie gazowe. Już w tym roku dotacja do likwidacji kotła węglowego i montażu w jego miejsce gazowego była zdecydowanie wyższa niż w przypadku montażu kotła węglowego. Zamierzamy podtrzymać wysokość dotacji, która wyniesie:

  • wymiana kotła węglowego na kocioł węglowy - 3000 zł
  • wymiana kotła węglowego na kocioł gazowy - 6000 zł
  • wymiana kotła gazowego na kocioł gazowy - 3000 zł

W przyszłym roku chcemy też położyć nacisk na likwidację węglowych kotłów pozaklasowych użytkowanych powyżej 10 lat - to ich wymiana będzie, obok montażu kotła gazowego, priorytetowo traktowana. Musimy pamiętać, iż zgodnie z uchwałą antysmogową woj. śląskiego takie kotły węglowe użytkować można wyłącznie do końca 2021 roku.

Jeszcze jedna bardzo istotna informacja - wnioski będą zbierane od nowa i dotyczyć będą wymiany kotła tylko w roku 2021. Nie będą zatem „przechodziły” na rok przyszły wnioski dotychczas złożone i tworzące tzw. listę rezerwową u Operatora. 

Jeśli tylko będziemy mieć informację z WFOŚiGW o możliwości realizacji Programu Ograniczenia Emisji w roku przyszłym, niezwłocznie poinformujemy na stronie internetowej urzędu o rozpoczęciu naboru wniosków oraz warunkach przystąpienia do programu.

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Wniosek na wymianę kotła 1.34MB Plik: Wniosek na wymianę kotła

Podobne wiadomości:

do góry