• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Wspieramy przedsiębiorców!

Wspieramy przedsiębiorców!

Aktualności 3 Kwietnia 2021

Miasto Bieruń podejmuje kolejne działanie wspierające bieruńskich przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Na czwartkowej Sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała zwalniająca na pół roku z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których dotyczy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związany ze skutkami epidemii COVID-19!

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ JAKI WNIOSEK MUSISZ WYPEŁNIĆ!

WsparcieLINK DO WNIOSKÓW

 

Zwolnienie dotyczy gruntów, budynków lub ich cześci oraz budowli związanych z działalnością gospodarczą, która ze względu na rządowe obostrzenia nie może być obecnie prowadzona. Zwolnienie z podatku od nieruchomości obejmuje okres od stycznia do czerwca 2021 roku.

 
Rozwiązanie to jest kolejnym działaniem podjętym przez Burmistrza Krystiana Grzesicę i Radę Miejską w Bieruniu mającym na celu udzielenie realnej pomocy branżom gospodarczym, które ucierpiały w wyniku niesłabnącej pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń rządowych.
 
Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu przyjęta została uchwała częściowo zwalniająca przedsiębiorców z obowiązku ponoszenia opłaty koncesyjnej. Na jej mocy, każdy z podmiotów gospodarczych prowadzący lokal gastronomiczny, w którym sprzedawany jest alkohol otrzymał zwrot pierwszej raty, którą należało uiścić do końca stycznia. Podkreślmy, że w Bieruniu działają 24 punkty gastronomiczne prowadzące sprzedaż alkoholu.
 

Jednocześnie trwają prace nad kolejną uchwałą, która zwalniałaby te podmioty gastronomiczne również z drugiej części opłaty koncesyjnej, którą trzeba uiścić do końca maja 2021 roku.

 

Na tym nie koniec. Działań wspierających branżę gastronomiczną w naszym mieście podejmowanych jest więcej! Przypomnijmy, że wydłużona została 90-procentowa obniżka czynszu dla restauratorów, którzy są najemcami gminnych lokali - na obecną chwilę - do końca marca 2021 roku. Z ulgi tej od kilku miesięcy korzystają 3 podmioty gospodarcze.

 

 
Pomagamy Gastro
 
 
 

W przygotowaniu są kolejne uchwały mające na celu ograniczyć uciążliwości wynikające z ciężkiej sytuacji, w jakiej znajduje się część bieruńskich przedsiębiorców. W tym trudnym okresie pandemii musi być zjednoczeni i solidarni.

 

Podobne wiadomości:

do góry