• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Łysinowej bocznej

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Łysinowej bocznej

Aktualności 1 Czerwca 2024

Od czwartku, 6 czerwca ruszy przebudowa ulicy Łysinowej bocznej. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w pobliżu przebudowywanego odcinka drogi. Pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym, ale droga będzie przejezdna. Bądźcie wyrozumiali i cierpliwi. Prace potrwają do trzech miesięcy.

 

Przypomnijmy, że roboty drogowe trwają obecnie w kilku lokalizacjach w Bieruniu, gdzie drogi gminne przechodzą metamorfozę. Są to: ulica Granitowa wewnętrzna, ulica Jastrzębia, ulica Słowiańska i ulica Szymanowskiego. Wszystkie re inwestycje zakończone będą latem tego roku.

 

foto   Droga Łysinowa boczna przed przebudową

 

Przebudowa drogi wewnętrznej bocznej ul. Łysinowej odbędzie się na długości około 330 metrów, w zakresie budowy jezdni, poboczy, zjazdów i systemu odwodnienia, przebudowy i rozbudowy oświetlenia ulicznego oraz przebudowy odcinka sieci wodociągowej.

 

 

Przebudowa drogi wewnętrznej bocznej ul. Łysinowej na długości około 330 metrów, obejmie w szczególności:

  • wykonanie jezdni,
  • wykonanie poboczy, zjazdów i systemu odwodnienia,
  • przebudowę i rozbudowę oświetlenia ulicznego
  • przebudowę odcinka sieci wodociągowej.

 

Łysinowa                                                                          Droga Łysinowa boczna przed przebudową

 

 

Przebudowa ulicy Łysinowej bocznej jest częścią szerszego zadania o wartości około 2,3 mln.zł. Za tę kwotę przebudowywana jest także ulica Granitowa wewnętrzna. Zadanie dofinansowane zostało kwotą 2 mln zł. z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Wykonawcą inwestycji jest firma Opitek Sp. z o.o. z Chełmu Śląskiego.

 

Czytaj również:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry