• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Weź udział w ankiecie. Pomóż władzom województwa śląskiego poprawić system transportu publicznego!

Weź udział w ankiecie. Pomóż władzom województwa śląskiego poprawić system transportu publicznego!

Aktualności 2 Września 2021

W czerwcu tego roku rozpoczęły się działania zmierzające do opracowania Regionalnego Planu Transportowego dla Województwa Śląskiego. Efektem realizacji tego projektu będzie stworzenie wspólnej dla całego województwa wizji rozwoju, przede wszystkim w zakresie transportu, infrastruktury drogowej i zrównoważonej mobilności miejskiej. Plan Transportowy pozwoli zaplanować nowe i wzmocnić podejmowane już działania w obszarze usprawniania i integracji komunikacji, poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, czy też zmniejszania emisji zanieczyszczeń.

Mobilność

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu mobilności!

Na zlecenie Marszałka Województwa Śląskiego od września do listopada 2021 w wylosowanych gospodarstwach domowych, a także w centrach handlowych ankieterzy zapytają mieszkańców całego województwa śląskiego o sposoby przemieszczania się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu.

Zebrane podczas badania informacje posłużą m. in. do dostosowania rozkładów jazdy komunikacji publicznej do potrzeb mieszkańców, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras komunikacji miejskiej.

Badanie będą realizowali ankieterzy PBS Sp. z o.o. Każdy z nich będzie wyposażony w imienny identyfikator.

Udział w badaniu jest dobrowolny. Informacje zebrane przez ankieterów podczas wywiadu nie będą wykorzystane w sposób pozwalający na zidentyfikowanie pytanej osoby. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.

Firma, która będzie realizowała badanie, posiada certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów, który gwarantuje, że badanie zostanie wykonane rzetelnie i zgodnie z surowymi normami jakości obowiązującymi w badaniach rynku i opinii. Sposób przetwarzania przez agencję danych zebranych podczas badań został zweryfikowany przez Zamawiającego tj. Samorząd Województwa Śląskiego i gwarantuje właściwe i bezpieczne ich przetwarzanie.

Więcej informacji o badaniu dowiecie się KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Mobilność

W opracowanym przez Województwo Śląskie dokumencie opisane będą między innymi:

  • problemy i wyzwania rozwoju regionalnego systemu transportowego zidentyfikowane w oparciu o badania popytu oraz dostępne bazy danych,
  • cele i kierunki rozwoju regionalnego systemu transportowego,
  • warianty planistyczne rozwoju regionalnego systemu transportu z wykorzystaniem modelu transportowego,
  • działania i projekty możliwe do realizacji, które posłużą rozwojowi regionalnego systemu transportu.

 

Burmistrz Miasta Bierunia napisał list uwierzytelniający do Mieszkńców Bierunia, w którym namawia do wzięcia udziału w ankiecie. - Państwa udział w badaniu jest bardzo ważny. Im dokładniejsze informacje zgromadzimy, tym lepiej będziemy mogli dostosować system transportowy województwa do potrzeb mieszkańców - pisze Burmistrz.

List od Burmistrza znajduje się w załączeniu. Zachęcamy do przeczytania!

List

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf List Burmistrza Miasta Bierunia 269.42KB Plik: List Burmistrza Miasta Bierunia

Podobne wiadomości:

do góry