• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Usuwanie awarii oświetlenia na osiedlu przy ul. Węglowej

Usuwanie awarii oświetlenia na osiedlu przy ul. Węglowej

Aktualności 28 Grudnia 2022

Szanowni Mieszańcy!
Na terenie osiedla przy ul. Węglowej od pewnego czasu trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci oświetleniowej. Uszkodzenia, które zaczęliśmy identyfikować kilka miesięcy temu, zostały wówczas skutecznie usunięte. Niestety zaczęły pojawiać się nowe, i co najgorsze, bardzo trudno zidentyfikować miejsca powstania uszkodzeń. Prawdopodobną przyczyną jest brak odpowiedniego zabezpieczenia biegnącej w gruncie sieci zasilającej oświetlenie.

 

lampa

 

Sieć oświetleniowa na tym osiedlu wybudowana została w latach 2012-2013 i od tego czasu w wielu miejscach najprawdopodobniej doszło do przerwania izolacji osłaniającej przewód elektryczny, spowodowanego przez system korzeniowy rosnących drzew i krzewów. Nasze służby wskazują, iż do uszkodzeń mogło dojść w kilku miejscach, dlatego prace polegają na wyłączaniu poszczególnych faz elektrycznych zasilających poszczególne obwody oświetleniowe, a to skutkuje brakiem oświetlenia w części osiedla lub przy ul. Węglowej, które pracuje na obwodach zasilanych z osiedla. Te wyłączenia pomagają ustalić miejsca ewentualnych awarii.


Firma zajmująca się konserwacją i utrzymaniem sieci oświetleniowej rozpoczęła prace od wymiany zabezpieczeń w szafie zasilającej obwody wraz z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi oraz odcinka kabla elektrycznego biegnącego w rejonie tej szafy. Niestety pomimo przeprowadzenia tych robót dochodzi nadal do „wybijania” zabezpieczeń na jednej z faz, zatem prace prowadzone będą do momentu wyeliminowania wszystkich zlokalizowanych uszkodzeń. Wiąże się to z brakiem oświetlenia w części osiedla, ale liczymy na Państwa wyrozumiałość - jedynie w ten sposób możemy ustalić przyczyny awarii.

Podobne wiadomości:

do góry