• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa budowa ORLIKA na Chemików

Trwa budowa ORLIKA na Chemików

Aktualności 20 Października 2021

Ku końcowi zmierzają prace związane z "przeistoczeniem" starego, zniszczonego boiska piłkarskiego znajdującego się na terenie obiektu Unii Bieruń Stary w nowoczesny ORLIK. Realizujemy projekt, który wygrał w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia - "ORLIK na Chemików" i spełniamy tym samym marzenia wielu młodych, bieruńskich piłkarzy. Zakończono dziś prace związane z układaniem nawierzchni syntetycznej boiska. Przed nami jeszcze montaż piłkochwytów i ustawienie bramek. Inwestycja zrealizowana zostanie do końca października.

 

OrlikWięcej zdjęć znajduje się u dołu strony - KLIKNIJ TUTAJ

 

Zadanie, które głosami Mieszkańców wybrane zostało do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w kategorii projktów ogólnomiejskich (dużych), finalizowane jest z rocznym opóźnieniem. Dlaczego? Wnioskodawcy składając projekt w 2019 roku założyli, że koszt zadania to 200 000 zł. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT. W roku 2020 okazało się, że realizacja całej inwestycji wyniesie łącznie 415 000 zł. Koniecznym było zatem sięgnięcie po dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Na początku roku 2021 roku Miasto Bieruń zdobyło dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Solidarności - w wysokości 100 000 zł , co stanowiło blisko 25% wartości zadania. W lipcu podpisana została umowa z wykonawcą na budowę nowego boiska z trawy syntetycznej. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Nowe boisko ma wymiar 48 metrów /28 metrów. Wykonawcą zadania jest firma TOP SPORT Jan Pietraszko z Bielsko-Białej. Zadanie pn.: Wymiana nawierzchni boiska sportowego na terenie KS "UNIA" w Bieruniu przy ulicy Chemików 40 obejmowało wymianę istniejącej urazogennej nawierzchni boiska sportowego na nawierzchnię sportową z trawy syntetycznej (sztuczna trawa bezzasypowa - włókna do 35 mm) wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa łamanego.

W ramach inwestycji zamontowane zostaną dwie bramki i piłkochwyt o długości 27 m i wysokości 6 m.

 

stare boiskoTak wyglądało stare, niszczejące boisko asfaltowe, na którym powstaje ORLIK

 

Najważniejsze informacje:

  • Termin realizacji: listopad 2021
  • Wykonawca: TOP SPORT z Bielsko-Białej
  • Wartość zadania: 415 000 zł
  • Dofinansowanie: 100 000 zł (z Metropolitalnego Funduszu Solidarności)

Czytaj również:

Warto podkreślić, że dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, ciekawym pomysłom projektodawców oraz głosom oddanym przez Mieszkańców Bierunia, infrastruktura piłkarska na obiekcie Unii Bieruń Stary bardzo sie rozwija.

Przypomnijmy, że w roku 2018 w kategorii projektów ogólnomiejskich również zwyciężyło zadania dotyczące modernizacji infrastruktury sportowej na terenie klubu UNIA Bieruń Stary. W 2019 roku dokonano rekultywacji bocznego boiska piłkarskiego, na którym swoje treningi odbywają zawodnicy UNII. Więcej na ten temat przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

W roku 2019 w kategorii projektów małych (o charakterze lokalnym) do realizacji wybrany został również projekt pn. "Sportowe osiedle Chemików", w ramach którego zamontowana została instalacja nawodnienia płyty głównej boiska na stadionie UNII, a także piłkochwyty pomiędzy boiskami. 

 

                                                 

Tak działają zraszacze na Unii

 

Podobne wiadomości:

do góry