• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Tak świętowaliśmy majówkę! ZOBACZCIE FILM I ZDJĘCIA

Tak świętowaliśmy majówkę! ZOBACZCIE FILM I ZDJĘCIA

Aktualności 5 Maja 2021

Za nami wyjątkowy weekend majowy! Choć pogoda nie rozpieszczała, w Bieruniu działo się bardzo wiele. Główne obchody związane z 100. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego oraz 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyły się wieczorem 2 maja. Wtedy to na Rynku nastąpiła premiera filmu o historii powstań śląskich, zrealizowana w ramach wielkoformatowej prezentacji multimedialnej wyświetlanej na budynku Urzędu Miejskiego. Film - 2 i 3 maja wieczorową porą - wyświetlony był w sumie kilkanaście razy. Poprzez realizację tego nowoczesnego przedsięwzięcia Miasto Bieruń włączyło się w ogólnopolską akcję ŚLĄSK - WSPÓLNA SPRAWA! Zobaczcie video-relację z tego wydarzenia!

                                              

Zobacz jak wyglądał mapping w Bieruniu! - KLIKNIJ TUTAJ

 

2 maja o godzinie 19:30 władze Miasta Bierunia złożyły kwiaty pod pomnikiem na Skwerze Powstańców Śląskich. Następnie o godzinie 20:00 władze Miasta Bierunia wraz z Wicemarszałek Senatu RP Gabrielą Morawską-Stanecką kwiaty złożyły pod pomnikiem na Rynku. Uroczystość uświetniali bieruńscy werbliści. Wartę honorową pełnili natomiast bieruńscy harcerze.

 

SkwerWraz z Burmistrzem kwiaty złożyli  i zapalili znicze przedstawiciele Rady Miejskiej

 

Na uroczystych obchodach obecny był poczet sztandarowy Stowarzyszenia Miłośników 600-letniego Bierunia oraz delegacja z Bieruńskiego Ośrodka Kultury na czele z dyrektor Joanną Lorenc.

W imieniu Miasta Bierunia kwiaty składali: Burmistrz Krystian Grzesica, zastępca Burmistrza Sebastian Macioł, Sekretarz Miasta Jolanta Sałęga, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Nyga, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Wróbel oraz radni: Jarosław Mokry, Stanisław Jurecki i Edward Andrejczuk.

 

RynekPod pomnikiem na Rynku kwiaty złożyła Wicemarszałek Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka

 

Po raz pierwszy w historii w naszym mieście zrealizowano mapping. O godzinie 20:21 na bieruńskim Rynku nastąpiła premiera filmu ŚLĄSK - WSPÓLNA SPRAWA. Było to wielkoformatowe widowisko multimedialne wyświetlane na ścianie ratusza. Film powtarzany był kilkakrotnie aż do godziny 22:00. Nazajutrz, 3 maja Mieszkańcy mieli kolejną okazję obejrzenia niezwykłego widowiska - między godzinami 20:21 a 22:00 film wyświetlany był siedmiokrotnie.

Zobacz filmy:

 

Uroczystym obchodom towarzyszyły dodatkowe atrakcje kulturalne. Bieruński Ośrodek Kultury zorganizował historyczną grę terenową, która mimo niepogody, cieczyła się wśród mieszkańców ogromną popularnością. Natomiast Muzeum Miejskie w Bieruniu przygotowało wystawę plenerową na Rynku - opowiadającą o Powstaniach Śląskich. Wystawę oglądać będzie można do końca czerwca.

 

Gra miejskaGra miejska zorganizowana przez BOK

 

WystawaWystawa na Rynku przygotowana przez Muzeum Miejskie

 

Oglądaj również:

 

                                                                       

 

 

  mappingKLIKNIJ I ZOBACZ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O POWSTANIACH ŚLĄSKICH

 

                                                                           

 

 

SkwerZanim rozpoczęły się obchody na Rynku, kwiaty złożono na Skwerze Powstańców Śląskich

Podobne wiadomości:

do góry