• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Skorzystaj z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Narodowych ACADEMICA w bieruńskiej bibliotece!

Skorzystaj z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Narodowych ACADEMICA w bieruńskiej bibliotece!

Aktualności 13 Lipca 2021

Dobra wiadomość dla miłośników książek! Miejska Biblioteka Publiczna w Bieruniu przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Narodowych ,,Academica”. Oznacza to, że w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 1, znajdującej się przy ulicy Chemików 45 korzystać można z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych.

 

Acameica

ACADEMICA to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych, umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Miejska Biblioteka Publiczna w Bieruniu cieszyć się teraz może dostępem do milionów publikacji w ramach Academiki!

 

Academica to innowacyjny system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych, który pozwala na natychmiastowy dostęp do publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, za pośrednictwem terminali bibliotecznych. 

Znajdziemy w jej zasobach najnowsze podręczniki, monografie, lektury szkolne i lektury na olimpiady przedmiotowe. Dzięki usłudze szybkiej digitalizacji, na życzenie czytelnika Biblioteka Narodowa jest w stanie w ciągu maksymalnie 4 dni roboczych, dodać do zbiorów Academiki każdą publikację z jej magazynów.

 

Academica

 

 

Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną. Użytkownicy 1000 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

 

Ponad 3 miliony zeskanowanych publikacji jest dostępnych od razu po zalogowaniu. Codziennie Biblioteka Narodowa dołącza około 2 tysięcy nowych. Można zamówić za darmo zeskanowanie każdej publikacji na potrzeby czytelnika dowolnej biblioteki.

 

Podkreślmy również, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bieruniu regularnie zaopatrzana jest w nowe książki, dzięki czemu bieruńscy czytelnicy mają szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju pozycji wydawniczych. W tym roku kilkakrotnie uzupełniane były jej zbiory. Niedawno, jedna z placówek przeszła remont, co sprawiło, że jej wnętrza są jeszcze bardziej zachęcające do odwiedzania. Chcemy, by Bierunianie czyli się w naszych bibliotekach jak we własnych domach. Wszak Bieruń przaje miłośnikom książek!

 

Biblioteka

 

Zapraszamy do bieruńskich bibliotek!

BIBLIOTEKA nr 1

Miejska Biblioteka Publiczna nr 1
Bieruń 43-150, ul. Chemików 45
tel. (32) 216 - 47- 24

 

BIBLIOTEKA nr 2

Miejska Biblioteka Publiczna nr 2
Bieruń 43-155, ul. Jagiełły 1
tel. (32) 216 - 37- 29
 

Podobne wiadomości:

do góry