• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ruszają prace na ulicy Mieszka I

Ruszają prace na ulicy Mieszka I

Aktualności 10 Sierpnia 2021

Od 12 sierpnia ruszają prace związane z realizacją zadania "Przebudowa i remont ul. Mieszka I". 

mieszka I mapa


Prace realizowane będą etapowo. W trakcie realizacji zadania mogą występować utrudnienia z przejazdem wynikające z technologii robót. O aktualnych utrudnieniach wykonawca robót będzie informował mieszkańców na bieżąco. W tym celu zostanie uruchomiony specjalny system powiadomień SMS. 

Chęć otrzymywania powiadomień SMS oraz uwagi i sugestie dotyczące organizacji ruchu na czas robót można zgłaszać bezpośrednio do kierownika budowy: nr tel. 664 248 255,
e-mail: mieszka@novum.info.pl


Przedmiotem podpisanej umowy jest przebudowa i remont ulicy Mieszka I na odcinku o łącznej długości 900 metrów. W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa drogi o długości 813 metrów (na odcinku od zjazdu do posesji przy ul. Mieszka I 118 do skrzyżowania z ulicą Solecką) oraz remont  odcinka drogi o długości 87 metrów (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Granitową do zjazdu do posesji przy ulicy Mieszka I 118).

mieszka I przedUlica Mieszka I przed przebudową

 

W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace: 

  • przebudowa i remont  drogi,
  • budowę chodnika i dojścia do posesji,
  • zatoki postojowe usytuowane równolegle do jezdni,
  • zjazdy indywidualne,
  • budowa oświetlenia,
  • remont kanalizacji deszczowej.

 

mieszka przed Ulica Mieszka I przed przebudową

 

Wykonawcą robót jest firma NOVUM STONE EXPERT Spółka z o.o. Sp.k. z siedzibą w Katowicach. Przebudowa potrwa 10 miesięcy od dnia przekazania placu budowy - jej koniec przewidziany jest na maj 2022 roku.

 

Wartość podpisanej umowy to prawie 2 miliony złotych. Miasto Bieruń otrzymało 50% dofinansowania na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

 

Podobne wiadomości:

do góry