Strona główna/Aktualności/Rusza modernizacja wałów przeciwpowodziowych

Rusza modernizacja wałów przeciwpowodziowych

Aktualności 26 Września 2018

Rozpoczyna się realizacja długo wyczekiwanej i mocno pożądanej inwestycji - modernizacja i nadbudowa wałów przeciwpowodziowych w Bieruniu.

24 września nastąpiło przekazanie placu budowy zlokalizowanego przy ulicy Dyrdy w Bieruniu (Czarnuchowice). Stało się to w obecności przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego WODY POLSKIE - Zastępcy Dyrektora Pani Marii Wisińskiej-Kurz, przedstawiciela Zarządu Zlewni w Katowicach - Pana Mariusza Olszówki oraz przedstawicieli Nadzoru Wodnego w Bieruniu Marka Syguta i Moniki Bernackiej.

Przy przekazaniu placu budowy obecny był Burmistrz Krystian Grzesica

Przekazanie placu budowy Przekazanie placu budowy

Zadanie pn. „Modernizacja i nadbudowa lewostronnego obwałowania rzeki Wisły w Bieruniu-Czarnuchowicach od ujścia rzeki Przemszy (przejazd wałowy na wysokości posesji przy ul. Mielęckiego 82) do mostu w ulicy Warszawskiej (droga nr 44) wraz z odwodnieniem terenów zawala wałów rzeki Przemszy, gm. Bieruń, pow. bieruńsko-lędziński - Etap I” realizowane jest przez konsorcjum firm: PBW HYDROMEX Roman Kwiecień i Zakład Wielobranżowy Antoni Pisula z Dąbrowy Górniczej. Zakończona będzie do 15 grudnia 2018 roku.

Inwestycja obejmuje przebudowę przepustu wałowego P6 w km 2+466 oraz wykonanie nadbudowy lewego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 2+450 - 2+579 (projektowanego wału) o długości L= 129 m wraz z przebudową części napowietrznej linii nN oświetlenie przy ul. Dyrdy. Jej koszt to 1 400 612,67 zł.

Warto przypomnieć, że władze miasta Bierunia od kilku lat intensywnie zabiegały o realizację tego zadania. Pisaliśmy o tym w sierpniu tego roku. Dodajmy, że jednocześnie rusza budowa wałów przeciwpowodziowych w sąsiednich Bojszowach - Jedlinie.

Rusza modernizacja i nadbudowa wałów przeciwpowodziowych

modernizacja wałów przeciwpowodziowych modernizacja wałów przeciwpowodziowych

do góry