Strona główna/Aktualności/Konferencja Metropolitarna w Bieruniu

Konferencja Metropolitarna w Bieruniu

Aktualności 28 Września 2018

W środę, 26 września w znakomicie znanej światowej klasy sportowcom Poradni Ortopedycznej GALEN w Bieruniu odbyło się ważne wydarzenie. Przedstawiciele zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii, włodarze miast i gmin członkowskich, a także dyrektorzy instytucji kultury, sztuki, sportu i rekreacji województwa śląskiego przyjechali do naszego miasta, by w sali sympozjalnej tej właśnie wyjątkowej placówki medycznej wziąć udział w konferencji pt.: MAŁE GMINY W METROPOLII - WIZJA ROZWOJU TURYSTYKI WEEKENDOWEJ.

Konferencja zorganizowana została wspólnie przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię i miasto Bieruń. Jej głównym tematem była rola mniejszych miast w ogromnym organiźmie, jakim jest łącząca 41 gmin Metropolia. Paneliści starali sie dowieść, że walory turystyczne, historyczne i kulturalne małych gmin wnoszą ogromną wartość do Górnosląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ponadto w małych gminach można robić duże rzeczy...

Wśród prelegentów znaleźli się:

  • Grzegorz Podlewski - Wiceprzewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
  • Rafał Adamczyk - Burmistrz Miasta Sławkowa, reprezentant zagłębiowskiej cześci Metropolii
  • Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia, reprezentant górnosląskiej części Metropolii
  • Alojzy Lysko - regionalista, pisarz, publicysta, piewca ziemi śląskiej
  • Prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Ficek - znany w Europie ortopeda, specjalista medycyny sportowej, właściciel ośrodka GALEN, mieszkaniec Bierunia.

MAŁY DUŻO MOŻE - taką puentą zakończyło się wystąpienie dr Krzysztofa Ficka, który dowiódł, że Bieruń, mimo, iż jest niespełna dwudziestotysięcznym miasteczkiem, posiada ogromny potencjał, świetny klimat i bardzo przyjazne dla przedsiębiorców otoczenie. Ponadto wychował i wykształcił ambitnych, kreatywnych i wysoko mierzących mieszkańców. Dlatego też możliwym jest, że człowiek z Bierunia (wychowanek bieruńskich szkół) został światowej klasy ortopedą i otworzył w Bieruniu znakomitą placowkę medyczną, w której leczą się najpopularniejsi w Polsce i Europie sportowcy.

MAŁY NIE ZNACZY SŁABY - taki wniosek wybrzmiał z wystąpień burmistrzów Adamczyka i Grzesicy, którzy umożliwili uczestnikom konferencji lepsze poznanie Sławkowa i Bierunia i zachęcili do zwiedzenia obu miast oraz skorzystania z licznych atrakcji turystycznych, ale także rekreacyjnych jakie miasta te oferują. Uświadomili też, że tego typu bogatych w historię, kulturę i piękno geograficzne gmin jest w województwie śląskim więcej. Warto je zwiedzać i poznawać bo w nich również tkwi siła Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii.

do góry