Strona główna/Aktualności/Radio eM na temat Odpustu ku Czci Św. Walentego

Radio eM na temat Odpustu ku Czci Św. Walentego

Aktualności 21 Lutego 2019

14 lutego Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym od wczesnych godzin rannych gromadziło wiernych z parafii należących do dekanatu bieruńskiego oraz samego Bierunia. W ich intencji sprawowano tam Eucharystie.

Zachęcamy do odsłuchania materiałów przygotowanych przez Agnieszkę Skrzypczyk z Radia eM, która 14 lutego spędziła w Bieruniu prawie cały dzień relacjonując na bieżąco obchody Odpustu ku czci Świętego Walentego - KLIKNIJ (nagrania radiowe do pobrania znajdują się w załączeniu).

KLIKNIJ

W czasie uroczystej sumy odpustowej bp Grzegorz Olszowski odnosząc się do postaci św. Walentego podkreślił, że „uczy on nas tego, że w życiu duchowym działają pewne prawa”. - Jest to prawo „życiodajnej śmierci”: żeby zmartwychwstać, trzeba było zostać ukrzyżowanym... Tak to jest w życiu, że każde dobro kosztuje. Jeśli coś przychodzi łatwo i przyjemnie, to trzeba się zastanowić czy idziemy we właściwym kierunku. Tak jest także z miłością. Człowiek jest szczęśliwy wtedy, gdy kocha i czuje się kochany. Chciejmy otworzyć serca na prawdziwą miłość, której źródłem jest Pan Bóg - mówił pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej. - Pamiętajmy, że prawdziwa miłość to umieranie dla siebie. Chodzi o to, żeby tak żyć, aby innym z nami było dobrze. Jeżeli tak będziemy realizować miłość, to królestwo Boże będzie wśród nas - dodał po chwili - KLIKNIJ.

 

Dłuższe materiały Radia eM na temat "Walentynek" i bieruńskiego odpustu pobrać można w formie pliku MP3. Zamieszczone są poniżej:

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
mp3 Radio eM - Odpust 1 3.86MB Plik: Radio eM - Odpust 1
mp3 Radio eM - Odpust 2 7.31MB Plik: Radio eM - Odpust 2
mp3 Radio eM - Odpust 3 5.85MB Plik: Radio eM - Odpust 3

Podobne wiadomości:

do góry