• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Podsumowanie kadencji 2018-2024. CHODNIKI, PARKINGI I OŚWIETLENIE LED

Podsumowanie kadencji 2018-2024. CHODNIKI, PARKINGI I OŚWIETLENIE LED

Aktualności 4 Kwietnia 2024

Dobiega końca kadencja samorządowa 2018-2024. To doskonała okazja do tego, by podsumować i przypomnieć zrealizowane w Bieruniu działania. Czy wiecie, że jest to najdłuższa kadencja w historii polskiego samorządu? Trwa już blisko 5 i pół roku. Dlatego, jest o czym opowiadać! Poniżej prezentujemy elementy infrastruktury, która przeszła modernizację, przez co poprawiło się bezpieczeństwo w mieście, a także komfort życia. Mowa tu o chodnikach, parkingach i nowoczesnym oświetleniu LED. Rozwój tego rodzaju infrastruktury to inwestycja w bezpieczeństwo Mieszkańców, a także w wygodę ich codziennego funkcjonowania. Będzie to trzecia część naszego podsumowania. (w pierwszej części omówiliśmy drogi - KLIKNIJ TUTAJ), natomiast w drugiej - obiekty kubaturowe oraz skwery.

 

W latach 2019-2024 wybudowanych lub wyremontowanych zostało kilkanaście odcinków chodnika - w całym mieście. Największymi tego typu inwestycjami były budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Wita (wraz z oświetleniem LED) oraz budowa chodnika wzdłuż ulicy Pszennej w Ścierniach (wraz z oświetleniem LED). Remonty chodników przeprowadziliśmy też na osiedlach Chemików i Homera, a także na ulicy Szynowej i Oświęcimskiej.

 

Czytaj również:

 

chodniki

 

W mijającek kadencji zrealizowano kilka ważnych inwestycji w parkingi - na osiedlach Węgowa i Chemików unowocześniono parkingi i rozbudowano je o kolejne miejsca postojowe. Batomiast w Bijasowicach, na osiedlu Homera i w starej części Bierunia Nowego wybudowano nowe parkingi.

Czytaj również:

parkingi

 

REWOLUCJA OŚWIETLENIOWA - tak nazwaliśmy dynamiczny proces wymiany w Bieruniu starego nieekologicznego oświetlenia na nowoczesne oświetlenie ledowe. W latach 2019-2023 w naszym mieście pojawiło się ponad 1000 nowych opraw wykonanych w technologii LED. Oświetliliśmy lub doświetliliśmy jezdnie, chodniki, parkingi, ścieżki rowerowe, skwery i place. Za nasze działania bylismy nagradzani przez niezależne instytucje.

Czytaj również:

 

led

led

Czytaj również:

 

Zobaczcie filmiki z wykonanych inwestycji oświetleniowych:

 

                                           

                                             

 

 

chodnikChodnik na Oświęcimskiej

 

chodnikChodnik na Oświęcimskiej

 

Czytaj również:

 

Obejrzyjcie filmiki podsumowujące w całości inwestycje zrealizowane w pierwszej połowie obecnej kadencji samorządowej oraz w całej kadencji:

 

                                                       

 

                                                        

 

 

Zachęcamy do pobrania broszurki podsumowującej w całości zadania zrealizowane w kadencji 2018-2024.

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Podsumowanie kadencji 11.33MB Plik: Podsumowanie kadencji

Podobne wiadomości:

do góry