Strona główna/Aktualności/Podpisano umowę na budowę ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie Wylotowej

Podpisano umowę na budowę ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie Wylotowej

Aktualności 16 Kwietnia 2019

Ciąg pieszo - rowerowy łączący Bieruń z Lędzinami staje sie faktem. 16 kwietnia Burmistrz Krystian Grzesica podpisał umowę z wykonawcą, na mocy której zrealizowane zostanie zadanie pn. "Budowa ciągu pieszo - rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej w Bieruniu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki".

 

Inwestycja polegać będzie na budowie ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem w północno-zachodniej części Bierunia Starego. Zakłada  budowę drogi wewnętrznej o długości 170 m (o szerokości 3,5 m), z lewostronnym chodnikiem o szerokości 1,5 m - wzdłuż nasypu drogi krajowej DK 44. Ponadto wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 105 m, (o szerokości 3,5 m) łączący się z ulicą Lędzińską (na odcinku przechodzącym pod mostem).

 

 Na mocy podpisanej umowy powstanie nowa droga rowerowa

 

Wykonawcą zadania jest firma Marciniak Roman „MAT-BUD” Zakład Robót Drogowych i Budowlanych z Pszczyny. Inwestycja zrealizowana ma zostać do 16 lipca 2019 roku. Jej koszt to 509 507,49 zł.

 

Przypomnijmy, że Miasto Bieruń pozyskało na ten cel wsparcie w wysokości 83 374 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Umowę podpisali Burmistrz Miasta Bierunia i Roman Marciniak z firmy "MAT-BUD"

 

 

 

Budowana ścieżka rowerowa połączy zabytkowe centrum miasta, poprzez istniejącą ścieżkę rowerową (wybudowaną w 2017 roku) ze ścieżką rowerową zlokalizowaną w pasie drogi powiatowej - ulicy Lędzińskiej.

 

Realizacja tej inwestycji umożliwi bezpieczne rowerowe połączenie Bierunia z Lędzinami, a ponadto skomunikuje oba miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Bieruniu. 

 

 

 

Inwestycja zakłada wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową drogi ulicy Wylotowej wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego, sieci oświetlenia ulicznego i kanalizacji telekomunikacyjnej o długości 275,0 m, realizowanych w ramach zadania pn.: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej w Bieruniu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki”.

Podobne wiadomości:

do góry