Strona główna/Aktualności/Pierwszy przypadek koronawirusa w Bieruniu

Pierwszy przypadek koronawirusa w Bieruniu

Aktualności 30 Marca 2020

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że jeden z mieszkańców Bierunia jest zakażony koronawirusem. Jak udało się ustalić, mężczyzna ten miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy. Stan ogólny chorego jest dobry. Nie wymaga on hospitalizacji. Poddany został leczeniu domowemu.

Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica apeluje - Nie wychodźmy z domu jeśli to nie jest bezwzględnie konieczne, unikajmy bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

Dodaje również - Koronawirus nie będzie się rozprzestrzeniał w szybkim tempie jeśli będziemy odpowiedzialni. Bardzo na Was liczę i apeluję: Zostańcie w domach!

 

Przypominamy, że na mocy obowiązujących zaleceń, wyjścia z domu powinny być ograniczone do niezbędnego minimum. Jeśli koniecznym jest byśmy stali w kolejce do sklepu, kasy lub bankomatu zachować należy 2-metrową odległość od drugiego człowieka. W autobusach, zajmować należy natomiast co drugie siedzenie.

 

 

Warto podkreślić, że osoby starsze i schorowane w ogóle nie powinny wychodzić na zewnątrz. Zachęcamy do korzystania z naszej infolinii (nr tel.: 32 216 21 76), w ramach której można zgłaszać swoje potrzeby i prosić o pomoc.

 

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej chętnie służą Seniorom i innym osobom potrzebującym swoją pomocą .- zrobią zakupy, wykupią lekarstwa w aptece lub załatwią inne pilne sprawy. Warto skorzystać z tej możliwości!

 

Bądźmy bardzo ostrożni! Nie narażajmy siebie i innych!

 

Podobne wiadomości:

do góry