Strona główna/Aktualności/Ostatnia faza prac związanych z przebudową drogi dojazdowej do garaży na granitowej

Ostatnia faza prac związanych z przebudową drogi dojazdowej do garaży na granitowej

Aktualności 13 Października 2018

Przebudowa drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa wchodzi w ostatnią fazę. W ciągu najbliższych dni roboty zostaną zakończone, a droga oddana do użytku mieszkańców.

Dobiegający końca remont to IV etap modernizacji drogi dojazdowej do garaży przy ulicy Granitowej. Jego realizacja poprawi znacznie warunki korzystania z osiedlowych garaży.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zakończone zostały roboty związane z poprzednim (trzecim) etapem remontu drogi dojazdowej do garaży mieszczących się na osiedlu Granitowa. Trwający remont jest kontynuacją tamtytego zadania.

W ramach etapu IV zadania wykonywany jest remont dalszej części drogi - o szerokości jezdni 5,93 m wraz z dojazdami do garaży i infrastrukturą techniczną, m.in.: kanalizacją deszczową.

Przebudowa drogi Przebudowa drogi Przebudowa drogi

Warto podkreślić, że w bieżącym roku zrealizowano kilka bardzo ważnych inwestycji na osiedlu Granitowa.

Jedną z najważniejszych z nich jest instalacja energooszczędnego oświetlenia w technologii LED. Na całym osiedlu zainstalowano 200 opraw ledowych.

W pobliżu Powiatowego Zespołu Szkół powstał piękny parking samochodowy (na 44 auta), oświetlony również lampami typu LED i wzbogacony o małą architekturę w postaci ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci oraz nasadzeń zieleni.

Latem tego roku zmodernizowany został kolejny odcinek ulicy Granitowej. Remont ten obejmował nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale również przebudowę chodnika i miejsc postojowych wzdłuż jezdni.

Ponato zlecone zostało zaprojektowanie zagospodarowania terenu między blokiem przy ulicy Granitowej 5e a ulicą Warszawską (DK44), gdzie obecne znajduje się boisko asfaltowe. Powstanie tam obszerne, nowoczesne miasteczko ruchu rowerowego oraz droga dojazdowa do miasteczka. Projekt zrealizowany będzie w przysłym roku.

do góry