• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ostatnia faza prac związanych z przebudową drogi dojazdowej do garaży na Granitowej

Ostatnia faza prac związanych z przebudową drogi dojazdowej do garaży na Granitowej

Aktualności 13 Października 2018

Przebudowa drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa wchodzi w ostatnią fazę. W ciągu najbliższych dni roboty zostaną zakończone, a droga oddana do użytku mieszkańców.

Dobiegający końca remont to IV etap modernizacji drogi dojazdowej do garaży przy ulicy Granitowej. Jego realizacja poprawi znacznie warunki korzystania z osiedlowych garaży.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zakończone zostały roboty związane z poprzednim (trzecim) etapem remontu drogi dojazdowej do garaży mieszczących się na osiedlu Granitowa. Trwający remont jest kontynuacją tamtytego zadania.

 

W ramach etapu IV zadania wykonywany jest remont dalszej części drogi - o szerokości jezdni 5,93 m wraz z dojazdami do garaży i infrastrukturą techniczną, m.in.: kanalizacją deszczową.

 

Przebudowa drogi Przebudowa drogi Przebudowa drogi

 

Warto podkreślić, że w bieżącym roku zrealizowano kilka bardzo ważnych inwestycji na osiedlu Granitowa.

 

  • Jedną z najważniejszych z nich jest instalacja energooszczędnego oświetlenia w technologii LED. Na całym osiedlu zainstalowano 200 opraw ledowych.
  • W pobliżu Powiatowego Zespołu Szkół powstał piękny parking samochodowy (na 44 auta), oświetlony również lampami typu LED i wzbogacony o małą architekturę w postaci ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci oraz nasadzeń zieleni.
  • Latem tego roku zmodernizowany został kolejny odcinek ulicy Granitowej. Remont ten obejmował nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale również przebudowę chodnika i miejsc postojowych wzdłuż jezdni.
  • Ponato zlecone zostało zaprojektowanie zagospodarowania terenu między blokiem przy ulicy Granitowej 5e a ulicą Warszawską (DK44), gdzie obecne znajduje się boisko asfaltowe. Powstanie tam obszerne, nowoczesne miasteczko ruchu rowerowego oraz droga dojazdowa do miasteczka. Projekt zrealizowany będzie w przysłym roku.

Podobne wiadomości:

do góry