• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Nowy Pomnik Powstańców Śląskich i Święto Niepodległości w Bieruniu - odsłuchajcie materiału w Radio Express FM

Nowy Pomnik Powstańców Śląskich i Święto Niepodległości w Bieruniu - odsłuchajcie materiału w Radio Express FM

Aktualności 9 Listopada 2019

Zachęcamy do odsłuchania ciekawego materiału radiowego na temat nowo powstałego na terenie historycznej Hamrowizny Skweru Powstańców Śląskich oraz zrekonstruowanego Pomnika Powstańców Śląskich, którego odsłonięcie nastąpi w Święto Niepodległości! KLIKNIJ I ODSŁUCHAJ!

Jest to materiał Radia Express FM, w którym mowa o obchodach 11 listopada w Bieruniu oraz o "metamorfozie" jaką przeszedł teren historycznej Hamrowizny. Zapraszamy do odsłuchania i przeczytania - KLIKNIJ TUTAJ.

 

KLIKNIJ, PRZECZYTAJ I ODSŁUCHAJ

 

"Za kilka dni w Bieruniu nastąpi oficjalne otwarcie zrewitalizowanego skweru na terenie historycznej Hamrowizny. To miejsce przeszło ostatnio dużą metamorfozę. Wkrótce stanie tu także zrekonstruowany pomnik.

Mowa o zrewitalizowanym "Skwerze Powstańców Śląskich", czyli o terenie u zbiegu ulic Warszawskiej i Wawelskiej. To miejsce bardzo się zmieniło przez ostatnie miesiące. W ramach rewitalizacji, wykonane zostały prace brukarskie i nasadzenia zieleni. Posadzono następujące krzewy: 128 sztuk Berberys Thunberga, 80 sztuk Tawuły Japońskiej, 408 sztuk Bodziszka, 60 sztuk Irgi, 60 sztuk Jałowca Pfitzera. Dosadzono tam również kilkanaście drzew - dwa gatunki wiśni oraz klony (...)" - Natalia Siuta, Radio Express FM.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry