Strona główna/Aktualności/Nietypowa akcja Jednostki OSP Czarnuchowice

Nietypowa akcja Jednostki OSP Czarnuchowice

Aktualności 22 Września 2018

19 września na bieruńskim odcinku DK-44 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Czarnuchowice prowadzili nietypową akcję. Zatrzymywali do kontroli drogowej kierowców i udzielali im lekcji z pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja została zorganizowana w ramach "Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach".

OSP OSP OSP OSP

Promując główną ideę przypadającego na dzień 19 września "Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach" (European Day Without A Road Death - edward), czyli minimalizację śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, policjanci z bieruńskiej komendy wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Czarnuchowice szkolili kierowców z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Niejednokrotnie życie osoby, która uległa wypadkowi zależy od prawidłowej postawy świadków zdarzenia drogowego i ewentualnego podjęcia reanimacji.

Na odcinku DK-44 w Bieruniu kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej mieli możliwość skorzystania z przeprowadzonego przez strażaka krótkiego kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kierowcy przyjęli akcję z entuzjazmem. Większość chętnie skorzystała z kilkuminutowego szkolenia. Dla niektórych była to nowa wiedza, ale znaleźli się też kierowcy, którzy doskonale znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wierzymy, że po wczorajszej akcji liczba tych drugich zwiększy się i w razie konieczności zdobyte bezcenne umiejętności zostaną we właściwy sposób wykorzystane.

Źródło tekstu: strona internetowa KPP w Bieruniu.

do góry