• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Miasto Bieruń dołoży się do zakupu aparatury diagnostycznej dla Szpitala Megrez Sp. z o.o.

Miasto Bieruń dołoży się do zakupu aparatury diagnostycznej dla Szpitala Megrez Sp. z o.o.

Aktualności 2 Kwietnia 2020

50 000 złotych - taką kwotę Miasto Bieruń przeznaczy na wsparcie dla Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. w Tychach. Środki te przeznaczone będą na realizację wspólnej inicjatywy Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego i wszystkich jego gmin, polegającej na zakupie aparatury diagnostycznej do szybkiego wykonywania testów na obecność koronawirusa.

Miasto Bieruń, podobnie jak pozostałe gminy naszego powiatu, przeznaczy 50 000 złotych na zakup systemu GeneXpert w wydaniu 8 próbkowym (Gx16-8) służącego do wykonywania diagnostycznych badań genetycznych. Powiat Bieruńsko - Lędziński przekaże natomiast na ten cel 200 000 złotych. Koszt zakupu aparatury analitycznej wraz z odczynnikami oraz systemem pobierania próbek to około 550 000 tysięcy złotych. Będzie to prawdopodobnie trzecie certyfikowane urządzenie w województwie śląskim do takich badań.

 

Samorządowcy powiatu bieruńsko-lędzińskiego i jego wszystkich gmin - jednogłośnie - podjęli decyzję o zakupie aparatury diagnostycznej do szybkiego wykonywania testów na obecność koronawirusa z przeznaczeniem na wyposażenie naszego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o.

 

Wyposażenie tyskiego szpitala w nowoczesny system GeneXpert przyczyni się znacząco do wzrostu tempa diagnozowania nie tylko wirusa SARS-CoV-2, ale i grypy. Aparatura ta wykorzystuje metodę Real Time PCR, akceptowaną i zalecaną przez WHO.

 

 

- Obecna sytuacja wymaga nadzwyczajnych środków, a życie i zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze - podkreśla Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica. - Wierzę, że jeżeli wszyscy będziemy sobie wzajemnie pomagali, to razem przetrwamy nawet najtrudniejsze chwile!

Dodajmy, że o włączeniu się naszego miasta w inicjatywę zakupu aparatury diagnostycznej Burmistrz Miasta Bierunia zdecydował wspólnie z radnymi miejskimi. Była to decyzja jednomyślna.

 

Podobne wiadomości:

do góry