• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Koronawirus - uniknijmy zagrożenia

Koronawirus - uniknijmy zagrożenia

Aktualności 10 Marca 2020

W ostatnim okresie słowo „koronawirusa” było odmieniane na wszystkie sposoby. Trwają intensywne działania służb sanitarnych i epidemiologicznych na terenie całego kraju diagnozujące ewentualne zagrożenie i reagujące na nie. Również w Bieruniu utrzymywany jest stan gotowości do działań na wypadek wystąpienia zagrożenia. Pion zarządzania kryzysowego, inspekcje, służby i straże są w pełnej gotowości.

Na tą chwilę na terenie Bierunia nie ma osób objętych nakazem kwarantanny domowej na mocy decyzji Państwowego Inspektora Sanitarnego. O potwierdzonych przypadkach zachorowań na koronawirusa informuje bezpośrednio Minister Zdrowia.

W dniu 9 marca 2020 r. pod przewodnictwem Burmistrza Miasta odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W trakcie jego trwania omówiono aktualny stan wiedzy na temat potencjalnego zagrożenia. Przekazano obecnym najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

W celu podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców, a także uniknięcia zarażenia, zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk, unikanie większych skupisk ludzi, używanie preparatów dezynfekcyjnych oraz stosowanie się do bieżących poleceń i zaleceń służb Sanepidu.

 

W przypadku wystąpienia objawów chorobowych należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z Sanepidem celem otrzymania pomocy. Osoby powracające z krajów tzw. wysokiego ryzyka lub mające kontakt z takimi osobami winny poddać się reżimowi epidemiologicznemu.

 

 

Przydatne linki: 

Podobne wiadomości:

do góry