• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Kolejne środki zewnętrzne na inwestycje drogowe w Bieruniu

Kolejne środki zewnętrzne na inwestycje drogowe w Bieruniu

Aktualności 20 Kwietnia 2020

Do końca przyszłego roku w Bieruniu zrealizowane zostaną dwie znaczące inwestycje drogowe, na które Gmina Bieruń pozyskała spore dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość dofinansowań na dwa zadania to ponad 1,7 miliona złotych. 

Dobre wieści! Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. Na jednej z list znalazły się dwa zadania, o dofinansowanie których wnioskowała Gmina Bieruń. Łączna wartość obu zadań to około 3,5 miliona złotych. Rządowe wsparcie wyniesie 50%.

 

W ramach pozyskanych środków, w Bieruniu zrealizowane zostaną następujące zadania inwestycyjne:

1. Budowa bocznych dróg ul. Barańcowej w Bieruniu - ul. Stanisława Ligonia i ul. Józefa Lompy (wartość zadania - 1 591 489,00 zł, w tym 50% dofinansowania, tj. 795 744,50 zł) - 659 metrów. 

2. Przebudowa drogi wewnętrznej ul. Węglowej (wartość zadania - 1 883 983,00 zł, w tym 50% dofinansowania, tj. 941 991,50 zł) - 405 metrów.

 

 

Ustawą z 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych  (Dz. U. poz. 2161, z późn. zm.) powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

 

Więcej na temat naboru wniosków, programu oraz listy zadań wybranych do realizacji przeczytać można na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Podobne wiadomości:

do góry