• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Kolejne nowości książkowe w bieruńskich bibliotekach!

Kolejne nowości książkowe w bieruńskich bibliotekach!

Aktualności 16 Marca 2021

Jo Nesbo, Paulina Świst, Szczepan Twardoch, Yuval Noah Harari czy Sławomir Koper to tylko niektórzy spośród autorów nowych pozycji książkowych, które trafiły do Miejskich Bibliotek w Bieruniu. Nowości, jeszcze ciepłe, czekają już na półkach obu naszych placówek. Zachęcamy do wypożyczania i czytania!

 

Biblioteka

 

Podkreślmy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bieruniu regularnie zaopatrzana jest w nowe książki, dzięki czemu bieruńscy czytelnicy mają szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju pozycji wydawniczych. W ubiegłym roku kilkakrotnie uzupełniane były jej zbiory. Niedawno, jedna z placówek przeszła remont, co sprawiło, że jej wnętrza są jeszcze bardziej zachęcające do odwiedzania. Chcemy, by Bierunianie czyli się w naszych bibliotekach jak we własnych domach. Wszak Bieruń przaje miłośnikom książek!

Czytaj więcej:

 

Godziny otwarcia

Przypominamy, że bieruńskie biblioteki dysponują katalogiem elektronicznym, poprzez który można składać zamówienia na wybrane przez siebie książki - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Czy wiecie, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bieruniu to nowoczesna i aktywna instytucja, posiadająca 61 tysięcy woluminów książek i skupiająca ponad 1500 czytelników? Organizuje spotkania z autorami i ludźmi kultury, wyjazdy do teatru i opery, konkursy, prelekcje oraz warsztaty. W 2019 roku świętowała 70 lat istnienia!

 

Biblioteka 4

 

Zapraszamy do bieruńskich bibliotek!

BIBLIOTEKA nr 1

Miejska Biblioteka Publiczna nr 1
Bieruń 43-150, ul. Chemików 45
tel. (32) 216 - 47- 24

 

BIBLIOTEKA nr 2

Miejska Biblioteka Publiczna nr 2
Bieruń 43-155, ul. Jagiełły 1
tel. (32) 216 - 37- 29
 

 

Biblioteka 2

 

Z KART HISTORII: Pierwszą placówką była Biblioteka w Bieruniu Starym, która swoją działalność rozpoczęła 16 stycznia 1949 r. Mieściła się w niewielkim pomieszczeniu w magistracie, a zalążkiem księgozbioru było 298 woluminów przekazanych przez Ministerstwo Oświaty. Trzy miesiące później, 19 kwietnia 1949 r. w Inspektoracie Szkolnym została zarejestrowana Gminna Biblioteka Publiczna w Bieruniu Nowym. Księgozbiór wówczas liczył 674 wol. Obsługiwała dodatkowo 4 punkty biblioteczne na terenie gminy. Od 1949 do 1955 r. nadzór merytoryczny nad bibliotekami sprawowała Biblioteka Powiatowa w Pszczynie. Następnie z chwilą powstania powiatu tyskiego, do którego włączono obie gminy, nadzór ten przejęła Tyska Biblioteka Powiatowa. W 1975 r. w wyniku zmian administracyjnych, Bieruń Stary i Bieruń Nowy stały się dzielnicami miasta Tychy. Od tej chwili obie biblioteki zostały wcielone w strukturę organizacyjną tyskiej biblioteki, stając się jej filiami. W 1991 r. Bieruniowi przywrócono status miasta. Biblioteka w Bieruniu Starym wraz z filią w Bieruniu Nowym, stała się samodzielną placówką, w całości finansowaną przez samorząd. W 1996 r., po przeniesieniu nowobieruńskiej filii do nowego budynku Triady, uchwałą Rady Miejskiej z 27 sierpnia 1996 roku, filia została podniesiona do rangi Miejskiej Biblioteki Publicznej, stając się równorzędną z biblioteką starobieruńską. Po wielu przeprowadzkach i zmianach lokali, swoje obecne siedziby bieruńskie biblioteki znalazły w budynku DK Gama przy ul. Chemików 45 oraz w DK Triada przy ul. Jagiełły 1.

 

Biblioteka 3

 

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bieruniu trafiły też nowości książkowe dla dzieci i młodzieży. Gorąco zapraszamy najmłodszych czytelników do korzystania!

 

Biblioteka 5

Podobne wiadomości:

do góry